Soomlasi käib Eesti spaades järjest vähem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu spaasid külastavate soomlaste arv jääb tänavu alla kahele eelnevale aastale, kuid ettevõtjate sõnul on põhjanaabrid siiski jätkuvalt suurim kliendigrupp. Soomlaste puhul käib põlvkondade vahetus ja nooremad ei soovi nii palju ravipakette, kui just lõõgastumisvõimalusi.

Seda, et soomlasi käib Eesti spaades järjest vähem, kinnitas ka Tervis Spaa Grupi juhatuse liige Jaan Ratnik. Samas ei saa Tervis eelmist aastat võrdlusbaasiks võtta, sest siis oli ettevõttes remont ja kliente käis üldse vähem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuid kui ma võrdlen 2016. aastaga, mis oli väga korralik aasta, siis võib prognoosida, et selle aasta lõpuks on umbes miinus kümme protsenti Soome klientide öödes. Mitte klientide arvus, vaid just öödes, mis on kõige olulisem näitaja majutusasutuste jaoks," rääkis Ratnik.

Kliente käibki varasemaga võrreldes sama palju, aga aega veedavad nad siin vähem. Üks selle põhjusi on üldine hinnatõus, mis reisi kallimaks teeb. Aga on teisigi põhjusi.

"Soome siseriiklik statistika näitab, et kliendid on aktiivselt hüljanud naabermaad ja hakanud reisima kaugemale, Lõuna-Euroopasse. Kolmas põhjus on vaieldamatult see, et Lääne-Eestisse ja üldse Eestisse on väga tugevalt tulnud Airbnb kodumajutus, mis on hallis alas tegutsev mitte kellelegi - ei maksuametile ega ühelegi inspektsioonile - aru andev majutusliik ja kes ka statistikasse mingeid numbreid ei näita. Osa soomlaste numbreid on seal korterites peidus," selgitas Ratnik.

Ta soovitab siiski olukorda rahulikult võtta - rääkida, et Soome klient on kadunud, pigem võimendab tendentsi ega aita seda muuta.

Estonia Spa Hotelsi juhataja Andrus Aljas ei näe samuti asja traagiliselt.

"Numbrid lähevad küll allapoole, aga paanikaks küll ilmselgelt põhjust ei ole. Kui me võrdleme tänavust aastat eelmise aastaga, siis on number küll väiksem, aga eelmine aasta oli rekordiline, nii et kui me pikas perspektiivis vaatame, siis midagi hullu küll lahti ei ole," rääkis Aljas.

"Võib öelda, et käib põlvkondade vahetus ja see noorem põlvkond huvitub hoopis teistest asjadest ja seda me neile ka pakume. Erinevad joogapaketid ja heaolupaketid lähevad sellele põlvkonnale hoopis paremini peale kui ravipaketid. Kindlasti võtab see hästi palju aega," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: