Otse reedest pühapäevani: Lennart Meri konverentsi arutelud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaheteistkümnes Lennart Meri konverents "Järgmised sada aastat" on pühendatud Eesti sajandale sünnipäevale ja vaatleb seekord tulevikku läbi minevikuprisma, tuues Eestisse taas Euroopa ja maailma juhtivad poliitmõtlejad ja tegevpoliitikud. Avalikud arutelud on otsepildis jälgitavad ERR.ee vahendusel. Arutelud on ingliskeelsed.

Otseülekannete ajakava:

Reede

Kell 17.05 - konverents algab Eesti juurtega Austria presidendi Alexander Van der Belleni ettekandega

Kell 17.15-18.30 - konverentsi avapaneelil "Kellele kuulub ajalugu" arutavad endine Taani välisminister Uffe Ellemann-Jensen, kultuuriajaloolane Marek Tamm ja ajaloolane Yuri Slezkine ajaloo mõju üle tulevikule. Orwelli poolt sõnastatud tõdemus "kes kontrollib minevikku, kontrollib tulevikku", on juhtlõngaks Guardiani ajakirjaniku Natalie Nougayrède'i juhitud arutelule.

Hilisõhtused sessioonid toimuvad Chatham House'i reeglite järgi ning neid vaadata ei saa.

Laupäev

Kell 9.15-10.45 - paneelil analüüsivad NATO-le idast ja lõunast tulenevaid ohte ja võimalusi ühise strateegia leidmiseks Eesti kaitseminister Jüri Luik, Portugali kaitseminister José Alberto de Azeredo Lopes ja USA armee Euroopa asestaabiülem kolonel David Pendall.

Kell 11.15-12.45 - Kuidas kaitsta demokraatiat vastaste eest, kes kasutavad ära usaldust ja avatust ilma, et oma väärtustele lõivu maksta – Edward Lucase juhtimisel arutlevad selle üle NATO asepeasekretär Arndt Freytag von Loringhoven, Venemaa ekspert Mark Galeotti, Vene ajakirjanik Andrey Soldatov ja Daniel Moore.

Kell 16-17.30 - Euroopa ees seisvad suured küsimused ja katsumused on teemaks vestlusel, kus osalevad Eesti peaminister Jüri Ratas, Läti seimi Euroopa komisjoni juht Lolita Čigāne, Saksa Marshalli fondi asepresident Thomas Kleine-Brockhoff ja Poola välisministeeriumi Euroopa asjade asekantsler Konrad Szymański.

Kell 17.30-18.15 - BBC saatejuht Nik Gowing esitleb vestluses endise Rootsi peaministri Carl Bildtiga oma värsket raamatut "Thinking the Unthinkable: Why Has Leadership Failed?", millesse on kogutud intervjuud maailma liidritega viimaste aastate ootamatute ja hirmutavate sündmuste üle alates Brexitist kuni Facebooki andmekatastroofini.

Pühapäev

Kell 10.15-11.45 ja 12.15-13.45 - pühapäevased avalikud paneelid on pühendatud Hiina ja Euroopa suhetele ja ÜRO tulevikule. ÜRO-teemalist paneeli modereerib Eesti president Kersti Kaljulaid, sellel osaleb välisminister Sven Mikser, endine Norra välisminister Espen Barth Eide, OSCE kõrge esindaja Lamberto Zannier ja Prantsuse senati liige Nathalie Goulet.

Lennart Meri konverentsi programmi pani kokku Riina Kaljurand. Konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koos Lennart Meri Sihtasutusega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: