FBI pidas kinni Hiina kasuks luuramises kahtlustatud endise luureametniku

FBI kahtlustatavat kinni pidamas, arhiivifoto.
FBI kahtlustatavat kinni pidamas, arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Seattle'is astus kohtu ette USA sõjaväeluure (DIA) endine ametnik, keda süüdistatakse katses Hiina Rahvavabariigi huvides spioneerida.

58-aastane Ron Rockwell Hansen peeti Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) töötajate poolt kinni laupäeval, kui ta oli teel Seattle'i lennujaama, et astuda Hiina suunduva reisilennuki pardale, vahendas BBC.

USA võimude kohaselt üritas Hansen edastada Hiina luurele informatsiooni ning oli selle eest saanud juba 800 000 dollarit.

Mees nõustus lühikesel kohtuistungil, et edasine kohtuprotsess leiab aset tema koduosariigis Utah's.

Kohtudokumentide kohaselt on Hansen töötanud USA maaväes ohvitserina, kes puutus kokku nii signaalluure kui ka otseste luureallikatega. Hiljem, alates 2006. aastast töötas ta DIA-s tsiviilametnikuna.

FBI teatel räägib Hansen vabalt nii hiina kui ka vene keelt ning tal on olnud aastaid ligipääs kõrge tasemega riigisaladustele. Aastatel 2013-2017 reisis ta regulaarselt USA ja Hiina vahel.

Väidetavalt pälvis mees võimude tähelepanu sellega, et üritas pärast erruminekut uuesti salastatud informatsioonile ligi pääseda.

Viimasel ajal on USA-s vahele jäänud ka teisi kõrgeid luureametnikke, kes on või on üritanud Pekingi huvides oma kodumaa vastu tegutseda.

Käesoleva kuu alguses esitati spionaažisüüdistus endisele CIA ametnikule Jerry Chun Shingile ning juba on käimas kohtuprotsess endise CIA ametniku Kevin Mallory üle.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: