Pärnu-Jaagupi teeb pargist kultuuri- ja spordipargi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu-Jaagupi rahvas teeb oma pargist tänapäevase kultuuri- ja spordipargi, kuhu rajatakse valgustatud kettagolfi rada, seikluspark lastele ja pakutakse võimalusi looduses aja veetmiseks. Seda ka lootuses, et paremad sportimisvõimalused hoiavad inimesi linna kolimast.

Pärnu-Jaagupi park oli olemas juba 1964. aastal, sest siis tegi Pärnu rajooni töörahva saadikute nõukogu otsuse park looduskaitse alla võtta, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valdavalt on tegu Pärnu-Jakobi koguduse maaga ja ka valla maaga.

Initsiatiiv pargi ajakohastamiseks tuli tuletõrjeseltsilt. Korda tehakse lauluväljaku pingid, igasugu radu lastele ja täiskasvanutele tuleb parki mitu kilomeetrit. Sealset kaunist loodust aga püütakse säilitada.

"Lastele väike seikluspark, erinevad katuselaused, kus ka õueõppetunde on võimalik läbi viia. 18 korviga discgolfirada, lõkkeplats, erinevad nõlvad, mäed, künkad, et see rada oleks atraktiivne. Siin on võimalik, kui lund ei ole, rattaga sõita, joosta, kepikõndi teha. Erinevad liikumisvõimalused on siin olemas," kirjeldas Pärnu-Jaagupi tuletõrje seltsi liige Andro Oviir.

Ligi 250 000 eurot maksva pargi rajamist toetavad Põhja-Pärnumaa vald ja Leader-programm.

Paremad sportimisvõimalused peaks ehk rahvast sinnakanti elamagi meelitama.

"Tuletõrjeselts on sellise stardi ära teinud. Siin ongi mõeldud kogukonnale, et kogukond saab ise edasi mõelda, mis siia veel rajada. Kui mõelda natuke suuremalt, siis inimestel peab olema põhjus mitte linna kolida ja jääda maale elama. See on üks asi, millega me oleme suutnud, ma arvan, selle piirkonna natukenegi atraktiivsemaks muuta," rääkis Pärnu-Jaagupi tuletõrje seltsi liige ja Põhja-Pärnumaa vallavolikokku kuuluv Madis Koit.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: