Kümme Eesti ettevõtet osaleb Pariisis kaitsetööstusmessil

Prantsuse kaitseminister Florence Parly Eurosatory messil Pariisis.
Prantsuse kaitseminister Florence Parly Eurosatory messil Pariisis. Autor/allikas: twitter.com/cogeseurosatory

Kümme Eesti kaitsetööstuse ettevõtted osalevad Pariisis esmaspäevast reedeni peetaval Euroopa suurimal maa- ja õhuruumi turvalisuse messil Eurosatory 2018.

Eurosatory messi riiklikul ühisstendil osalevad ELI, Threod Systems, Defendec, Bristol Trust, Toci, Milectria Est, Milrem Robotics, TerraMil, Galvi-Linda, SOLEEST ja Eesti Kaitsetööstuse Liit, teatas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) pressiesindaja BNS-ile.

"EAS-i jaoks on oluline aidata Eesti ettevõtetel välisturgudel edu saavutada ning riikliku ühisstendi korraldamine ärimessidel annab hea võimaluse seniseid kontakte tugevdada, usaldust kasvatada ning oma uuenduslikke tooteid tutvustades uute võimalike partneriteni jõuda," ütles EAS-i ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane.

Kaitsetööstuse liidu juhatuse esimehe Ingvar Pärnamäe sõnul on koostöös EAS-iga kaitsetööstusmessidel osalemine oluline, sest riiklik ühisstend loob tugevama ja terviklikuma kuvandi kaitsetööstussektorile ja ettevõtetele. "Üheskoos paistame paremini välja ja riigi nimi lisab usaldusväärsust ning annab kvaliteedipitseri, mis on kaitsetööstuses äärmiselt oluline," lausus Pärnamäe.

Pärnamäe lisas, et Eurosatory on mess, mis toimub igal teisel aastal juba viimased 50 aastat - järjepidevus messi toimumisel ning ettevõtete osalemisel on oluline, kuna nii tootearendus kui ka tehingud võtavad tihti aega aastaid.

"Kaitsetööstuse messidel saavad kokku tööstus ja lõppklient - seal hulgaskaitseväelased, julgeolekujõudude ja ministeeriumide esindajad. Võrdselt olulised on ka tööstuse omavahelised sidemed, mis tihti saavad alguse just sellistelt messidelt. Eesti kaitsetööstuse ambitsioon on aga Euroopas selgelt silma paista oma nutikate ja innovatiivsete toodete, teenuste ja lahendustega," sõnas Pärnamäe. Ta tõi esile, et nii viimaste aastate Araabia Ühendemiraatides kui Euroopas toimunud kaitsetööstusmesside tulemusel on Eesti kaitsetööstusettevõtted saanud olulisi koostööpartnereid oma toodete arendamiseks ning leidnud ka eksporttehinguid soodustavaid kontakte.

Kümne Eesti kaitsetööstusettevõtte seast läheb Eurosatoryle välja ka Milrem Robotics, kes esitleb messil nelja erinevat mehitamata roomiksõidukit, millest üks on varustatud näiteks Threod Systemsi drooniga. "Kahe Eesti kaitsetööstusettevõtte koostöö tulemusel on tugevnenud mõlema tooted – Milremi mehitamata roomik on drooni näol saanud lisaväärtuse, samal ajal kui maapealse sõidukiga ühendatud droon suudab tänu sellele kauem õhus püsida," sõnas Milrem Roboticsi ekspordijuht Gert Hankewitz.

"Oleme alates 2015. aastast osalenud kõikidel suurematel messidel Londonis, Abu Dhabis, USAs ning Pariisis. Messidel saame võimaluse oma mehitamata roomiksõidukeid näidata ja katsuda anda," tõi Hankewitz messi eelist esile, lisades, et vastavalt tootegruppidele on võimalik välismessidel luua kontakte, mis on nii ühele ettevõttele kui riigi kaitsetööstusele terviklikult väärtuslikud. "Oleme messidelt leidnud väga häid koostööpartnereid, kellega koos oleme jõudnud ka müügitehinguteni," ütles Hankewitz. Ta lisas, et Milremi põhifookus Eurosatory messil on Prantsuse turul ehk Prantsuse armeel aga ka Belgia ja Hollandi kaitsejõududel, kellega soovitakse võimalusel edaspidi koostööd teha.

Eurosatory on üks suurimaid kaitsetööstuse messe Euroopas, kus sel aastal osaleb enam kui 1570 eksponenti 57-st erinevast riigist, enam kui 57 000 külastajat 140-st riigist ning 212 ametlikku delegatsiooni.

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kaitseminister Jüri Luik tutvustab Pariisis Eesti kaitsetööstust

Kaitseminister Jüri Luik tutvustab alates teisipäevast Pariisis aset leidval relvastusmessil Eurosatory Eesti kaitsetööstust ning kohtub kaitsetööstusettevõtete juhtidega.

Luige sõnul aitavad tihedad suhted liitlaste kaitsetööstusega tugevdada meie liitlassuhet laiemalt. "Eesti kaitsetööstus on viimastel aastatel teinud läbi märkimisväärse arengu ning suurem koostöö liitlasriikide vahel annab panuse meie kõigi julgeolekusse ja turvatundesse," sõnas Luik pressiesindaja teatel.

"Eesti kaitsetööstus on kiiresti arenenud ja kasvanud, sealhulgas eksporditurgudel," märkis kaitsetööstuse liidu juhatuse esimees Ingvar Pärnamäe. "Eurosatory'l ollakse väljas mitmete uute toodetega, sõlmitakse koostöölepinguid teiste riikide kaitsetööstusettevõtetega ning samuti on mitmed Eesti ettevõtted omavahelises koostöös arendanud välja uusi innovatiivseid lahendusi. Olgu selleks näiteks droonide ja piirikaitsetehnoloogiate ühendamine või droonide ja mehitamata maismaasõidukite integratsioon. Ning loomulikult on relvastusmessid ka kohad, kust tekkinud kontaktidest jõutakse ka konkreetsete müügilepinguteni, mis suurendab Eesti eksporti ja annab tööd meie ettevõtetele."

Teisipäeval tutvub Luik Eesti ja Läti kaitsetööstuste väljapanekuga ning kohtub Läti kaitseministri Raimonds Bergmanisega.

Samuti seisavad Luigel ees kohtumised liikursuurtükkide K9 Kõu tootja Hanwha Land Systems ning rahvusvaheliselt tuntud kaitsetööstusettevõtete Saab, Lockheed Martin, Rheinmetall, Raytheon, BAE Systems, MBDA, General Dynamics Land Systems, KMW, Bittium ja Austria kaitsetööstusettevõtete esindajatega.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: