Riigikohus: kasutütre vägistamises süüdistatu ei ole karistusest pääsenud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikohus.
Riigikohus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikohus tegi esmaspäeval lahendi alaealise kasutütre vägistamises süüdimõistetud mehele, kuid toonitas, et kuigi eelnevad kohtuotsused tühistati, siis ei tähenda see, et süüdistatav on karistusest pääsenud.

Riigikohus tühistas alama astme kohtuotsused eelkõige seetõttu, et nende põhjendused olid puudulikud ning saatis asja seetõttu uueks arutamiseks maakohtule, ütles riigikohtu pressiesindaja Merje Talvik ERR-ile.

"See ei tähenda seda, nagu oleks riigikohus välistanud süüdistatava süüditunnistamise vägistamises või muus seksuaalkuriteos," märkis Talvik.

Riigikohus leidis, et mehe süüditunnistamine vägistamises just nende põhjenduste alusel, mille alama astme kohtud olid esitanud, olid puudulikud.

"See tähendab, et kohtutel tuleb otsust põhjendada nii nagu seda näeb ette kriminaalmenetluse seadustik. Kohtuotsused peavad olema igakülgselt ja ammendavalt põhjendatud, seda ka nii tundlikes ja suure avalikkuse tähelepanu all olevates kohtuasjades, nagu seda on näiteks vägistamine," ütles Talvik.

Riigikohus märkis, et seda, kas süüdistatav tuleb süüdi tunnistada vägistamises või muus seksuaalkuriteos, tuleb maakohtul uuel arutamisel hinnata ning asja uus arutamine ei tähenda, et kohtute järeldus karistuse osas tingimata kergeneks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: