Tallinnas Baltika kvartali tühermaal algab lähiajal 1600 korteri ehitus

Merko Ehitus alustab lähiajal Tallinnas Veerenni asumis Baltika kvartali juures asuval tühermaal suuremahuliste ehitustöödega - kokku tuleb sinna ligikaudu 1600 korterit.

Veerenni arendusprojekt on praegu hoonete ehitusloa ootel. "Platsil oleme alustamas trasside ehitusega ja teeme ettevalmistustöid," ütles kolmapäeval ERR-ile ettevõtte kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kätlin Kaasik.

Veerenni 36 kinnistule kehtestatud detailplaneering võimaldab ehitada sinna umbes 1600 korterit ja hulgaliselt äripindu. Tegemist on Eesti oludes väga suure ehitusmahuga arendusalaga.

"Merko jaoks on antud projekt osa meie korterite arenduse pikaajalisest strateegiast Eestis, hõlmates arendustegevust 10-15 aastaks. Tänu suurele mahule saame luua juba üpriski välja kujunenud kesklinna alale uue kaasaegse elukeskkonna, mis arvestab igakülgselt tänapäevaste vajadustega," on öelnud
AS Merko Ehitus Eesti elamuehitusdivisjoni direktor Tiit Kuusik.

Pea kogu parkimine on plaanitud viia maa alla, mis võimaldab majade ümber luua elanikele mõeldud rohelise ala, sisetänavate äärsed külaliste parkimiskohad ääristatakse alleega.

"Sisehoovidesse rajame laste mänguväljakud, puhkenurgad ja vaba aja veetmise kohad. Uute rajatavate kvartalisiseste tänavate äärsete majade esimeste korruste äripinnad on sobilikud kohvikutele ning muudele elanike teenindamiseks vajalikele äridele, alale on kavandatud ka lasteaed. Seega on piirkond sobilik inimestele, kes hindavad elukohana kesklinna, ent selle vaiksemat ja privaatsemat osa," kirjeldas Kuusik plaane.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: