Analüütikute sõnul hakkab Uus-Veerenni arendus piirkonnas kinnisvarahindu kujundama

Foto: Merko

Tallinnasse Veerenni asumisse ehitatakse kümne aasta jooksul 1500 korteriga elamukvartal, mis toob sinna piirkonda juurde ühe Eesti väikelinna jagu elanikke. Analüütikute hinnangul hakkab Uus-Veerenni arendus piirkonnas hinda kujundama.

Elurajoon kerkib juba ammu arendust oodanud kesklinna ainsale suurele kinnistule, mis asub Baltika ja ajaloolise Lutheri kvartali kõrval. Asumisse rajatakse Pille ja Tiiu tänav, hoonete vahele pargilik elukeskkond. Ruumi on ka kohalikele büroodele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Linna huvi on see, et pikka aega seisnud tühermaad saaksid uue elu. Ja ma usun tegelikult, et selle tulemusena saame nii siin Uus-Veerenni kui ka tegelikult pikemas prespektiivis vangla territooriumile täiesti uue elukeskkonna," rääkis Tallinna abilinnapea Andrei Novikov.

Järgmise kümne aasta jooksul valmib Uus-Veerennis kokku ligi poolsada uut korterelamut kuni 1500 korteriga. Seega asub sinna elama umbes 5000 elanikku. Novikovi sõnul on linna planeeringutes nii suure elanike juurdekasvuga asumis arvestatud.

Merko kinnitusel on enamik esimese etapi korteritest juba broneeritud. Kallimate korterite ruutmeetri hinnad ületavad 3000 eurot.

"Põhimõtteliselt juba selle asukoht ja standardid tingivad, et ta ei ole kõige odavam projekt, kindlasti mitte," ütles Merko Eesti juhatuse liige Jaan Mäe.

Tallinna uute korterite laojääk oli esimesel poolaastal viimase aja kõrgemaid - ligikaudu 3400 korterit.

Korterite hinnakasv on analüütikute hinnangul vähendanud müügitehingute arvu. See, kas kinnisavarahinnad on tipus ja hakkavad langema, Mäe sõnul Veerenni arendust ei mõjuta.

"Me arendame seda maa-ala etapikaupa ja tegelikult see arendustegevus on planeeritud umbes kümne aastale. Ja kindlasti selle kümne aasta perioodi sees võib olla nii tõuse kui ka mõõne," rääkis Mäe.

Analüütikute hinnangul hakkab Uus-Veerenni arendus piirkonnas hinda kujundama.

"Kui Veerenni on siiani olnud kesklinna äär, siis vaadates seda, mis seal toimub nii elamispindade rajamisel kui ka samas lähedal büroopindade ehitamisega, siis tegelikult sellest ristmikupiirkonnast, kus Tehnika ja Veerenni kokku saavad, saab üks omamoodi uus keskus," selgitas Uus Maa analüütik Risto Vähi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: