Eesti rahuvalvajad võtsid Liibanoni ja Iisraeli kontrolljoone valve üle ({{commentsTotal}})

Estpla-25
Estpla-25 Autor/allikas: Kaitsevägi

Eesti rahuvalvajad Liibanonis liikusid pühapäeval oma põhibaasist 2-45 Liibanoni ja Iisraeli kontrolljoonel asuvasse patrullbaasi 6-50, kus nad järgneva nelja nädala jooksul keskenduvad peamiselt kontrolljoone vaatlusele.

"Kui põhibaasist käidi patrullides üle terve Iiri-Soome pataljoni vastutusala, siis nüüd on Eesti rühma põhitähelepanu kontrolljoonel, staabiliikmed täidavad omi ülesandeid endiselt põhibaasist 2-45," ütles kontingendi teabeohvitser kapten Kristjan Kostabi.

"Patrullbaasis tähistab rühm ka Võidupüha, selleks on Soome kontingent grilliga ja Saku õlletehas kalja ning alkoholivaba õllega eestlastele õla alla pannud, mille eest me oleme väga tänulikud," lisas Kostabi.

Patrullbaas asub rühma põhibaasist ligi 10 kilomeetrit lõuna suunal. Pühapäeval vahetasid eestlased välja baasis neli nädalat ülesandeid täitnud Soome rühma, kellega koos Eesti jalaväerühm teenib Iiri-Soome pataljoni A-kompanii koosseisus.

Eesti jalaväerühma Estpla-25 ülesanneteks on päevased ja öised patrullid, sealhulgas Liibanoni ja Iisraeli eraldaval sinisel joonel patrullimine.

UNIFIL-i tegevusel on kolm põhiülesannet: Iisraeli-Liibanoni vahelise kontrolljoone jälgimine, Liibanoni relvajõudude toetamine ja nendega koostöö tegemine ning konfliktipoolte vahel sõlmitud lepetest kinnipidamise jälgimine.

UNIFIL loodi ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1978. aastal, et tagada Iisraeli vägede taandumine Lõuna-Liibanonist, taastada rahvusvaheline rahu ja julgeolek ning aidata Liibanoni valitsusel taastada sel alal riigivõim.

UNIFIL-i vastutusalaks on Lõuna-Liibanon, Litani jõe ja Iisraeli-Liibanoni piirijoon.

UNIFIL-i koosseisus on üle 10 000 sõjaväelase 40 riigist ning umbes 1000 nii kohalikku kui osalejariikidest pärit tsiviiltöötajat.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: