Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti koolides on kõige rohkem puudus klassiõpetajatest

Klassiruum.
Klassiruum. Autor/allikas: ERR

Õpetajate Lehe tööpakkumiste andmebaasis on kokku ligi 300 tööpakkumist haridusasutustes, millest pea pooled on üldhariduskoolide aine- või klassiõpetajatele.

Suurim puudus on klassiõpetajatest, kellele on 27 tööpakkumist. Inglise keele õpetajat otsib 16 ja matemaatikaõpetajat 14 kooli. Lisaks otsivad 25 haridusasutust logopeedi ning 18 eripedagoogi. Direktori ametikohale on teinud tööpakkumise kuus kooli.

Kõige enam tööpakkumisi on esitanud Viimsi kool, Tallinna ühisgümnaasium ja Lehtse kool, kes otsivad töötajaid kaheksale ametikohale.

Lehtse kooli direktor Merike Kärmas ütles, et kooli on vaja juurde uusi õpetajaid, sest praeguste õpetajate kvalifikatsioon ei vasta täielikult nõuetele ning paljud õpetajad käivad tööl mitme kooli vahelt. Reaalselt on kollektiivist puudu vaid üks aineõpetaja. Lisaks õpib Kärmase sõnul praegu üks klassiõpetaja ise ametit. Praegune olukord pole küll õppetööd suuresti mõjutanud, kuid kool eelistab kõrgema kvalifikatsiooniga töötajaid.

Lisaks on puudus ka lasteaiaõpetajatest, kellele on kokku 37 tööpakkumist.

Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Tarmu Kurmi sõnul puudub riiklik statistika tööpakkumistest õpetajatele, sest töökuulutused muutuvad igapäevaselt. Seega ei saa hinnata, kas praegu on tööjõupuudus suurenenud või vähenenud.

Ministeeriumi andmetel on Eestis ligi 14 500 õpetajat, kes täidavad 12 000 ametikohta.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: