Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arstiteadus meelitab koolilõpetajaid Tartusse, ärindus Tallinna õppima

Tartu Ülikool.
Tartu Ülikool. Autor/allikas: Vladislava Snurnikova/ERR

Eesti ülikoolides on alanud kandideerimisperiood ning võrreldes eelmise aastaga esialgu suuri muutusi koolilõpetajate eelistustes ei paista.

Eesti kõrgkoolide sisseastumise infosüsteemi SAIS andmetel on kõige populaarsem ülikool sarnaselt eelmisele aastale Tartu Ülikool, kuhu on praeguseks laekunud 4266 avaldust. Teisel kohal on Tallinna Ülikool 1767 avalduse ning kolmandal Tallinna Tehnikaülikool 1491 avaldusega. Esikolmik on sama, mis möödunud aastal. Praegu on neljanda koha vääriliselt avaldusi laekunud Tallinna Tehnikakõrgkooli (825). Läinud aasta neljanda koha, Eesti Maaülikooli laekunud 794 avaldust paigutavad õppeasutuse viiendale kohale.

Enim esitatud avalduste edetabelit juhivad Tartu Ülikooli arstiteadus (421 avaldust) ja informaatika (280 avaldust). Kolmandal kohal on mullune populaarseim eriala — Tallinna Tehnikaülikooli ärindus (227 avaldust). Arstiteadus jäi eelmisel aastal lõplikult teisele ning informaatika neljandale kohale.

Enim kandidaate õppekohale on Tartu Ülikooli ingliskeelse õppega arstiteadusel (8,08 kandidaati õppekohale), millele järgneb koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (6,15 kandidaati õppekohale) ning Tallinna Ülikooli reklaami ja suhtekorralduse eriala reklaamisuund (5,27 kandidaati õppekohale). Eelmine aasta oli kõige tihedam konkurents koolieelse lasteasutuse õpetaja erialale.

Tartu Ülikoolis on kõige rohkem avaldusi saanud arstiteadus, informaatika ja õigusteadus, viimasele neist on esitatud 202 avaldust. Samad erialad olid ka 2017. aastal kõige suurema avalduste arvuga. Enim kandidaate õppekohale on ingliskeelse õppega arstiteadusel, koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal ja ettevõttemajanduses (4,60 kandidaati õppekohale).

Tallinna Ülikooli on enim avaldusi esitatud psühholoogia erialale (160 avaldust), millele järgnevad haldus- ja ärikorraldus (131 avaldust) ja alushariduse pedagoogika (124 avaldust). Eelmise aasta lõplikus edetabelis oli esikoht sama, teisel kohal oli õigusteadus ning kolmandal haldus- ja ärikorraldus. Kõige rohkem kandidaate õppekohale on reklaami ja suhtekorralduse eriala reklaamisuunal (5,27), kusjuures suhtekorralduse suunal on 4,87 avaldust õppekoha kohta. Haldus- ja ärikorralduses on kandidaate õppekohale 5,24.

Tallinna Tehnikaülikooli eelistatuim eriala on ärindus. Teisel ning kolmandal kohal on vastavalt rakenduslik majandusteadus (138 avaldust) ning ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine (118 avaldust). Möödunud aastal olid kaks liidrit samad, kuid kolmandal kohal oli IT-süsteemide arendus.

Nii Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli kui ka Tallinna Tehnikakõrgkooli avati registeerimine SAIS-is 20. juunil, Tallinna Ülikooli 23. juunil ja Tallinna Tehnikaülikooli 25. juunil.

Tartu Ülikooli lõppeb registreerimine 1. juulil, Tallinna Tehnikakõrgkooli 5. juulil ning nii Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli kui ka Tallinna Tehnikaülikooli 4. juulil.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: