Lottemaa vajus veel sügavamasse kahjumisse

Lottemaa tänavuse suvehooaja avamine.
Lottemaa tänavuse suvehooaja avamine. Autor/allikas: Lottemaa

Pärnumaal Reiu külas asuva Lottemaa teemapargi käsi pole viimasel ajal kuigi hästi käinud: eelmisel aastal libises populaarne teemapark juba 134 000 euroga miinusesse, ent tunneli lõpus paistab siiski valgus.

Lottemaa teempark OÜ tegi veel 2015. aastal korralikke tulemusi, kui külastajaid oli 94 000 ja kasumit teeniti ligi 1,7 miljoni eurose käibe juures veidi üle veerand miljoni, ent ettevõtte raskused algasid 2016. aastal, kirjutab Postimees. Toona põhjendas juhatus majandusaasta aruandes, et paarikümne tuhande eurose kahjumi põhjuseks oli äärmisel sajurohke ja külm suvi.

Värskest majandusaasta aruandest selgub, et 2017 oli firma jaoks veelgi raskem: kahjum oli 134 000 eurot, käive langes pea viiendiku võrra 1,05 miljoni euro peale ning pargi külastajate arv langes 68 000 inimeseni.

Selle aasta alguses tõusis Lottemaa uueks omanikuks Pärnu hotelliärimees Egon Elstein, kelle eestvedamisel refinantseeriti aasta alguses kõik lühiajalise kohustusena kajastatud laenud, mille tulemusena on nüüd iga-aastane laenuteeninduskoormus väiksem ning mis omakorda peaks tagama ettevõtte stabiilse jätkusuutlikkuse ka vihmase suvehooaja korral.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: