Kaitseväeteenistusse astumiseks on teinud avalduse ka 19 neiut ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Praegu käivad suvised väkkevõtmised, mille käigus on plaanis väeosadese laiali saata peaaegu 1800 kutsealust, nende seas 19 neiut.

Neist üks on Marileen, kes teisipäeva hommikul saabus Võrru Kuperjanovi pataljoni. Tema ei plaani minna omandama riigikaitselist eriala pärast teenistust, tal on juba töökoht olemas.

"Ma olen enda töökohaga praegu väga rahul - töötan füsioterapeudina ja olen väga arahul. Lihtsalt tahaks midagi lisaks saada. Ja saada oskusi, et kui peaks tulema olukord, siis ma olen valmis," selgitas ta.

Tallinnast astusid hommikul bussi peale esimese brigaadi tulevased ajateenijad. Reibas veebel selgitas neile, kuidas elu ainsas rahvusvahelises linnakus Tapal välja näeb.

Välismaistest sõduritest eristab ajateenijaid kolm asja - palk, puhkus ja veel üks asi, mida veebel välja ei ütle. Kuid ta soovitas välismaalastega aktiivselt suhelda.

Nüüd on Kaitseressursside ametil õigus kohtu kaudu taodelda ka juhilubade äravõtmist neilt, kes korduvalt väkke ilmumise kutset eiranud. Seda voli ei plaani amet kasutada enne sügisest väkkekutsumist.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: