Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Isamaa tahab lasteaedadesse ja põhikoolidesse eestikeelset õpet

Õpilased eksamil.
Õpilased eksamil. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Erakond Isamaa Eestseisus otsustas, et kirjutab valimisprogrammi ühe põhipunktina eesmärgi viia lasteaedade ja põhikooli haridus täielikult eestikeelsele õppele.

Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles ERR-ile, et Isamaa eestseisuse arvates peab üleminek eestikeelsele õppele toimuma samm-sammult, aga kindlate tähtaegadega ning riik peab selleks leidma kõik nõutavad vahendid.

"Praegune olukord, kus me oleme maksumaksja raha eest üles kasvatanud Eestis uue venekeelse põlvkonna, kes ei valda piisavalt eesti keelt, on nende inimeste võimaluste piiramine ja inimõiguste rikkumine. See on ka oht Eesti riigi julgeolekule, majanduslikult koormav ja eesti kultuuri levikut pidurdav. Seega ei ole äraootav passimine ja minnalaskmispoliitika aktsepteeritav variant," rääkis Seeder.

Seeder märkis, et Eestis tuleb igal aastal tööjõuturule hinnanguliselt üle 3000 Eestis sündinud ja üles kasvanud eesti keelt ebapiisavalt oskava ning lõimumata elanikku, kellest paljud on Eesti kodanikud. Seetõttu on tema sõnul vajalik võimalikult kiire ja tõhus haridussüsteemi keeleline ümberkorraldamine.

Isamaa Eestseisus leidis, et tuleb paika panna täpne ajakava, mille jooksul suudab riik minna üle täielikule eestikeelsele õppele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: