Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Otse kell 10: riigikogu arutab venekeelsete õppeasutuste üleminekut eesti keelele

Riigikogus algab kell 10 olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Venekeelsete lasteaedade ja koolide üleminek eestikeelsele õppele" arutelu. ERR.ee vahendusel saab arutelu jälgida otsepildis.

Ettekande teevad Isamaa fraktsiooni liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Hannes Mets, keeleteadlane ja TÜ Narva Kolledži dotsent Mart Rannut.

Valitsuspartei Isamaa eestseisus on otsustanud kirjutada valimisprogrammi ühe põhipunktina eesmärgi viia lasteaedade ja põhikooli haridus täielikult eestikeelsele õppele.

Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles juulis ERR-ile, et Isamaa eestseisuse arvates peab üleminek eestikeelsele õppele toimuma samm-sammult, aga kindlate tähtaegadega ning riik peab selleks leidma kõik nõutavad vahendid.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps (Keskerakond) käis juunis omakorda välja eesmärgi, et lasteaiad tulevikus mitte ainult ei õpetaks eesti keelt, vaid oleksid ka osaliselt eestikeelsed.

Praegu õpib vene kodukeelega lastest ligi pool keelekümbluses või eestikeelses lasteaias. Vene õppekeelega lasteaias käinutest jätkab õpinguid venekeelses põhikoolis 82 protsenti, keelekümbluses osalenutest 52 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: