LAV-i looduspargi lõvid sõid ära ninasarvikuid jahtima tulnud salakütid

Lõvid pärast söömingut puhkamas, arhiivifoto.
Lõvid pärast söömingut puhkamas, arhiivifoto. Autor/allikas: Caters/Scanpix

Lõuna-Aafrika Vabariigis asuvas looduspargis sõid lõvid ära kaks salakütti, kes olid saabunud sinna ninasarvikuid jahtima.

Võimuesindajad pole kusjuures päris kindlad, kas Sibuya looduspargist teisipäeval leitud inimjäänused kuuluvad kahele või lausa kolmele salakütile, vahendas BBC.

Inimjäänuste kõrvalt leidsid pargivahid ka suurekaliibrilise jahipüssi koos summutiga ja kirve.

Viimasel ajal on ninasarvikute salaküttimine Aafrikas taas tõusuteel, sest ninasarviku sarved on nõutud salakaup Aasias, eelkõige Hiinas ja Vietnamis, kus sellest valmistatud pulbrit kasutatakse "alternatiivmeditsiini" jaoks. Teadlaste sõnul on see ebausk eriti veider kas või seetõttu, et ninasarviku sarv on sisuliselt sama aine kui inimeste küüned. Ainuüksi Lõuna-Aafrika Vabariigis on viimase kümne aasta jooksul salaküttide poolt tapetud umbes 7000 ninasarvikut.

Sibuya looduspargi omanik Nick Fox selgitas, et arvatavad salakütid sisenesid pargi territooriumile kas pühapäeval või esmaspäeva hommikul.

Paraku jalutasid nad ilmselt otse suure lõvikarja ehk praidi teele. "See on suur praid, seega palju aega neile enam ei jäänud. Me ei ole kindel, mitu salakütti seal oli - palju pole neist alles jäänud," nentis Fox.

Lõvidega midagi halba ei juhtunud - osa neist tuli küll ajutiselt uinutipüssi abil uinutada, et kohtueksperdid saaksid nende väljaheitest inimjäänuseid tuvastada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: