Põltsamaal sai näha Eesti suurimat roosikollektsiooni

Foto: ERR

Põltsamaal said huvilised kogu nädalavahetuse uudistada Eesti suurimat roosikollektsiooni, millele panid aluse Rein ja Külliki Joost kakskümmend aastat tagasi. Põltsamaa roosiaed on arvatud Euroopa kümne suurema roosikollektsiooni hulka.

Eestis aretatud roosisortidest on Põltsamaal aukohal ka Mõrsjaroos, Lumivalgeke ja Kevad, mida huvilised saavad sealt osta ka oma aeda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Perekond Joosti loodud roosiaia võtsid kümmekond aastat tagasi üle elukaaslased Annela Orasi ja Indrek Kaljumäe, kes on asunud aeda uuendama ja noorendama.

"Põltsamaa roosiaed on kollektsioonaed. Ma ei tea Eestis teist nii suurt roosiaeda, kus on nii suur sortiment. Tänane sortiment enam tuhandeni ei küündi nagu headel aegadel, aga kuskil 600-700 sorti on roose iga päev vaadata inimestel," selgitas Orasi.

Roosiaias kasvatatavate rooside põhivaliku määrab siiski klient.

"Maailmas aretustöö igapäevaselt käib, aretatakse roose Prantsusmaal, Saksamaal, Inglismaal. Teeme nendega tihedat koostööd ja üritame kõikidele klientidele vajalikud uued sordid siia tuua. Ja katsetada, kas nad sobivad Eesti kliimas kasvatamiseks," lisas Orasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: