Pärnu loodab randa paigaldatud veekraanidega vähendada pudelivee tarbimist ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu randa paigaldatud kolm veekraani leiavad küll kasutamist, kuid puhta joogivee huvilisi võiks olla palju rohkem. Tasuta joogivee pakkumisega propageerib Pärnu linn kraanivee kasutamist, mis peaks vähendama pudelivee tarbimist ja sellega kaasnevaid terviseriske.

Praeguse kuumusega koguneb randa tohutu hulk rahvast ja kui kõik läheksid oma janu kustutama veekraanide juurde, peaks seal järjekorras seisma. Aga asi oleks seda väärt, sest just puhta jaheda kraaniveega on kõige tervislikum janu kustutada, pealegi vedeleks siis rannas vähem tühje pudeleid ja raha ka ei kulu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tegelikult paigaldati veepostid randa juba kolme aasta eest.

"Pärnu Vesi on paigaldanud juba 2015. aasta suvel kolm kraani siia rannarajooni. Üks on naisteranna ees Mere puiestee pikendusel, see, kus me oleme, on mänguväljaku juures ehk Lehe tänava pikendusel. Ja kolmas on taga surfi juures," rääkis Pärnu Vee juhataja Leho Võrk.

"Tegelikult kasutatakse seda päris tihedalt. Me oleme ka kraane vahetanud hooldusremondi käigus siin vähemalt kaks korda. Ja vett võetakse 15-20 kantmeetrit kuus," lisas ta.

Aadron on töötab veekraani kõrval päevast päeva, temalt saab mitmesuguseid sõiduvahendeid rentida.

"Ikka pidevalt leidub inimesi - pesevad siin jalgu, võtavad vett. Ise ka iga päev täidan oma pudelit siitsamast. /.../ Vesi on väga hea, nagu kodukraanist," ütles Aadron.

Liivaste jalgade pesemine seal on samuti oluline. Tihti tehakse seda purskkaevus, mis pumpadele rikkeid ja sellega suuri remondikulusid põhjustab.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: