Konju metsa- ja maastikupõleng on saadud kontrolli alla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ida-Virumaal Toila vallas Konju külas toimuv metsa- ja maastikupõlengu teeb keeruliseks asjaolu, et turbapinnas vajab tule kustutamiseks palju vett, mida saab rohkem kui kilomeetri kauguselt.

Tallinna - Narva maanteest kuue kilomeetri kaugusel olev põlenguala avastati esmaspäeva õhtul. Kolmapäeval tegeles seal kustutustöödega peaaegu 40 päästjat.

Päästetööde ühe juhi Marek Martinsoni hinnangul põleb kaheksa kuni kümne hektari suurune ala. Inimesed ega elamud ohus ei ole. "Kuna on kuumad ilmad, siis ümbruskonna metsad on väga tuleohtlikud ja teeme kõik selleks, et tule levikut ära hoida. Seda enam, et ilmad on tuulised," sõnas Martinson. "Tegu on turbapinnasega ja põleb selle peal olev raiesmik ja puudenoorendik."

"Raskeks teeb töö see, et veevõtukohad on umbes poolteist kilomeetrit põlengualast eemal ja me korraldame paakautodega veevedu. Kustutamiseks on vaja väga suuri veekogusid ja õnneks on riigimetsa majandamise keskus rajanud siia metsade vahele veehoidlad, kust me saame vett võtta," tunnustas Martinson RMK-d.

Martinsoni sõnul kindlaid tulekahju tekkepõhjuseid teada ei ole, kuid tal on omad kahtlustused. "Mu isiklik arvamus on see, et see on marjuliste põhjustatud süttimine. Kuna koht asub suurtest teedest eemal ja raielagendikud on need kohad, kus on palju marju."

Päästetööde juhi sõnul jätkub Konjus tööd mitmeks päevaks. Kui teisipäeval tulid appi esimesed vabatahtlikud, siis kolmapäeval on plaanis neid kaasata veel rohkem.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: