Juncker: mul on ishias ja ma soovin lugupidavat suhtumist

Jean-Claude Juncker NATO tippkohtumisel 11. juulil.
Jean-Claude Juncker NATO tippkohtumisel 11. juulil. Autor/allikas: AP/Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kommenteeris esimest korda ise meedias levinud väiteid, justkui oleks ta eelmisel nädalal Brüsselis toimunud NATO tippkohtumisel olles alkoholijoobes olnud. Juncker kinnitas oma kõneisiku teadet, mille kohaselt vaevab teda ishias, ning leidis, et temasse peaks lugupidavamalt suhtuma.

Eelmise nädala kolmapäeva õhtul toimunud NATO tippkohtumise tseremoonia ajal oli näha, kuidas 63-aastasel Junckeril oli raskusi käimisega ning mitmed riigijuhid pidid Euroopa Komisjoni juhti aitama. Hiljem vajas ta lausa ratastooli abi. Kohe hakkasid meedias levima ka spekulatsioonid, et Juncker võis olla purjus, sest tema väidetavast alkoholilembusest on kuuldused levinud ka varem.

Junckeri kõneisik mõistis hiljem spekulatsioonid hukka ning rõhutas, et Juncker kannatab ishiase käes ning et NATO tippkohtumisel oli Juncker kaine ning teda oli tabanud eriti valulik ishiasehoog. Ishiase teema kerkis esile ka juunis Dublinit külastades, tookord rõhutas ta ise, et ei ole purjus, kuigi lisas naljatades, et "eelistaks seda ishiasele küll".

AFP kirjutab, et NATO tippkohtumisel liikumist kommenteeris Juncker ise kolmapäeval

"Mulle avaldab tõesti muljet see, et inimesed huvituvad nii marginaalsetest probleemidest ja ma soovin, et minusse lugupidavamalt suhtutaks" ütles Juncker, kui temalt hakati pressikonverentsil küsima, kas ta oli NATO tippkohtumisel alkoholijoobes.

"Mul on ishias ja lisaks sellele läksid mu jalad krampi," märkis Juncker ning lisas, et ta "naeris tühisuse üle," mida temast räägiti.

Juncker on tuntud avameelse ja humoorika suhtlemise poolest ja sageli on selle eesmärgiks olnud ka EL-is kompromisside saavutamine. Samas on tema käitumise tõttu süüdistatud alkoholi liigtarbimises, mida Junckeri kõneisikud on alati eitanud.

Pärast eelmisel nädalal olnud NATO tippkohtumist ei muutnud Juncker oma ajakava, mille aluselt peab ta sel nädalal lendama Hiinasse ja Jaapanisse ning järgmisel nädalal USA-sse presidendi Donald Trumpiga kohtuma. USA-s räägivad Trump ja Juncker 25. juulil kaubandustollidest.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: