Leht: Putini kiidetud Vene hüperhelirakettide tehnoloogia lekkis

FSB.
FSB. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Ajalehe Kommersant teatel asus Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) reede hommikul otsima läbi masinaehituse teadusliku uurimise keskinstituudi töötajate ja kosmosekorporatsiooni Roskosmos uurimiskeskuse direktori Dmitri Paisoni kabinetti.

Kommersandi väitel jõudsid FSB-ni teated, et lääne luure on saanud kätte ülisalajaste hüperheli-uuringute ja -tehnoloogiate andmed. Mitutkümmet töötajat kahtlustatakse riigireetmises ja koostöös lääne luureteenistustega.

Läbiotsimist kinnitas Roskosmose pressijuht Vladimir Ustimenko: "Riigikorporatsiooni peadirektor Dmitri Rogozin andis turvateenistusele ülesande osutada uurimisorganitele kõikvõimalikku abi."

Kommersant kirjutab, et hüperhelitehnoloogiad lekkisid masinaehitusinstituudi töötajate kaudu, kellega lähedalt suhtles Paison, kuid ajalehe allikas keeldus juurdlussaladusele viidates avaldamast kahtlusaluste nimesid või ametikohti.

Allika sõnul ootab asutust "enneolematu puhastus": "Lendab palju päid ja pelgalt vallandamistega asi ei piirdu."

Masinaehitusinstituut on Roskosmose peamine teadusbaas, millel on tihedad sidemed korporatsiooniga Taktitšeskoje Raketnoje Voruženije, mis arendab hüperhelitehnoloogiaid.

Paison on olnud seotud tähtsaimate Vene täppisteadus- ja kosmosetehnoloogia asutustega, nende seas Skolkovo fondi, Keldõši instituudi jpm.

Samas on võimalik, et tegemist on asepeaministri ametist Roskosmose juhiks alandatud Rogozini suurejoonelise intriigiga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: