Häädemeeste vald uuendab põhjalikult Pätsi Tahkuranna samba ümbruse ({{commentsTotal}})

Pätsi mälestussammas Pärnumaal Tahkurannas.
Pätsi mälestussammas Pärnumaal Tahkurannas.

Pärnumaa Häädemeeste vald kavatseb renoveerida Tahkurannas asuva president Konstantin Pätsi mälestusmärgi ümbruse.

Häädemeeste abivallavanem Jaak Vapper ütles ERR-ile, et rajatakse korralikud teed. "Eesmärk on see, et samba juurde saaks iga ilmaga kuiva ja puhta jalaga minna. Samuti tuleb teha drenaažid, et üleliigne vesi ära valguks," sõnas Vapper.

Lisaks on Pätsi sünnikohta püstitatud samba juurde rajada uus haljastus ning pingid istumiseks. Vapper ütles, et kõik sõltub, kuidas riigihange õnnestub - võimalik, et ausamba ümbrus saab uue ilme tuleva aasta 24. veebruariks, aga see võib lükkuda ka 2019. aasta sügisesse.

Pätsi kodutalus avati talle pühendatud sammas 1939. aasta suvel. Selle autorid olid arhitekt Anton-Lembit Soans ja skulptor Ferdi Sannamees. Seda ümbritseva pargi kujundas Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa. 11. augustil 1940. aastal sammas lõhuti.

Mälestussammas taastati Eesti Muinsuskaitse Seltsi eestvedamisel. Taasavamine toimus 1989. aasta 25. juunil, samba esmaavamise 50. aastapäeval. 

Muinsuskaitse Selts kavatseb Pätsile ausamba püstitada ka Tallinnasse, kuid asukoht ja muud üksikasjad on veel lahtised. Linnavalitsusega on seltsil kõnelused käimas.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: