Vene uurijad pidasid kinni kuus Jaroslavli piinamisjuhtumi osalist ({{commentsTotal}})

{{1532342880000 | amCalendar}}
Kaader piinamist kujutavast videost.
Kaader piinamist kujutavast videost. Autor/allikas: Novaja Gazeta avaldatud video

Vene uurijad pidasid esmaspäeval kinni kuus valvurit video tõttu, milles piinatakse vangi ühes Jaroslavli oblasti vanglas.

Rühm vanglatöötajaid "ületas tahtlikult oma ametivolitused, kasutades vangi kallal vägivalda", ütlesid uurijad.

Inimõiguslased teatavad sageli piinamistest, alandamistest ja peksmistest Vene vanglates, kuid haruharva jõuavad juhtumitest tehtud videod avalikkuse ette.

Reedel avaldas Novaja Gazeta 10-minutise video, kus 18 Venemaa karistusameti vormis inimest peksavad üht meest jalgadele nuiadega ja valavad teda ämbrist veega üle.

Ajalehe väitel on pekstav Jevgeni Makarov ja sündmus leidis aset aasta eest, 29. juunil 2017.

Jaroslavli oblasti juurdluskomitee teatel peeti esmaspäeval kuus inimest kinni.

Piinatu advokaat põgenes Venemaalt

Jaroslavli koloonias piinatud Jevgeni Makarovi advokaat Irina Birjukova lahkus Venemaalt, sest kurikuulsa piinamisvideo osalised ähvardasid teda, kirjutas portaal fontanka.ru.

Birjukova palus riigiametitelt endale ja oma perekonnale riiklikku kaitset, edastas 23. juulil fond Obšestvennõi Verdikt.

Advokaat kirjutas avalduse juurdluskomite juhi Aleksandr Bastrõkini nimele ja selgitas, et mõningad avalikustatud video osalised ähvardasid teda kättemaksuga.

"Meie Obšestvennõi Verdiktis arvame, et isikliku kättemaksu oht on tegelik ja otsustasime, et kuni juurdluskomitee menetleb riikliku kaitse võimaldamist, jääb meie töötaja välismaale," selgitas fond.

Kuivõrd juurdluskomitee Jaroslavli valitsus keeldus mitu korda võtmast kinnipeetavate piinamise asja menetlusse, palus Birjukova anda uurimine üle Moskvasse. Ta pöördus ka peaprokuratuuri palvega viia läbi piirkonnaprokuratuuris kontroll.

Advokaadi teatel on üks uurijaid videole jäänud kolooniatöötaja sugulane, samuti töötavat prokuratuuris koloonia asejuhi sugulane. Kaebuste eiramise põhjuseks võisid olla sugulussuhted.

Äsja sai teatavaks, et neli kinnipeetavat peksnud Jaroslavli koloonia töötajat on võetud vahi alla.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: