Maaelukomisjon koguneb erakorraliselt põuakahjusid arutama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kombain vilja koristamas.
Kombain vilja koristamas. Autor/allikas: Virgo Siil

Riigikogu maaelukomisjon koguneb järgmisel esmaspäeval koos põllumajandusorganisatsioonide esindajatega, et arutada põuasest ilmast tingitud probleeme ja sellega seotud majanduslikke kahjusid.

Komisjoni esimees Aivar Kokk rääkis ERR-ile, et mure on piimakarja kasvatajatel, kuna pole saadud varuda talveks piisavalt heina, köögiviljakasvatajatel on tulnud kapsad ja porgandid maa sisse künda, kuna need pole kasvanud, samuti on kartulisaagiga lood kehvad.

"Ning kui mullu hakati vilja lõikama augusti keskpaigas, siis tänavu on kombainid juba praegu põldusel. Mured on tõsised," lausus Kokk. "Tuleb laua taha istuda, võib-olla riiklikult raha leida ja ka Euroopa Komisjoni kaudu."

Samuti on Koka sõnul vaja lahendada küsimus nende põllumeestega, kel on pankade ees kohustusi. "Tuleb proovida, et pangad ootaksid."

Komisjoni kogunemiseks tegi ettepaneku endine maaeluminister Urmas Kruuse.

"Riik peab andma erakorralist abi põuakahjude käes vaevlevatele põllumajandustootjatele, et vältida kriisi tekkimist põllumajandussektoris," ütles Kruuse, kelle sõnul on valitsus pannud kõik lootused ulatuslike põuakahjude tagajärgede kõrvaldamisel Euroopa Liidule, mis pole aga piisav.

"Valitsus peab kriisi ennetamiseks tegutsema kiiremini ja töötama välja lahendused kõige enam kannatanud tootjate toetamiseks," märkis Kruuse. "Valitsuse passiivsus võib panna löögi alla sajad väikese ja keskmise suurusega talud üle Eesti. Lätis ja Leedus on valitsused saanud olukorra tõsidusest adekvaatselt aru ning juba tegutsevad."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: