Laupäevast kehtib kõikjal Eestis suure tuleohuga aeg ({{commentsTotal}})

{{1532674140000 | amCalendar}}
Konju metsapõleng
Konju metsapõleng Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Eesolev nädalavahetus tõotab tulla suviselt kuum ja kuiv. Alates laupäevast, 28. juulist kehtib kogu Eesti territooriumil kuiva ja kuuma ilma tõttu suure tuleohuga aeg, mis toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas tegutsemisel.

Päästeametile tähendab suure tuleohuga aeg kõrgendatud tähelepanu pööramist inimeste käitumisele looduses ringi liikudes ja toimetades.

"Sel nädalavahetusel jälgivad nii päästeamet kui ka politsei- ja piirivalveamet kõrgendatud tähelepanuga inimeste ohutut käitumist nii veekogu ääres kui ka looduses," ütles päästeameti peadirektori asetäitja Tauno Suurkivi.

Tegemist on esimese taolise ühisaktsiooniga. Samuti on politsei- ja piirivalveameti helikopter kõrgendatud valmiduses reageerimaks kohe ka väiksematele sündmustele.

Suurkivi kutsus üles ka vabatahtlikke andma tavapärasest veelgi suuremat panust oma kogukonnas turvalisuse hoidmiseks. "Ainult üheskoos tegutsedes muudame Eestimaa turvalisemaks," toonitas Suurkivi.

Suure tuleohuga ajal pea meeles:

· metsas ja maastikul on keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sh selleks ettevalmistatud kohtades, st RMK lõkkeplatsidel.

· väldi mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Politseipatrullid hakkavad jälgima ka tule- ja veeohutust

Politseinikud jälgivad lähipäevil oma patrullreididel ka tule- ja veeohutusnõuetest kinnipidamist.

"Seoses kuuma ja kuiva ilmaga hoiavad PPA patrullid oma igapäevatööd tehes silma peal ka tule- ja veeohutusel. Näiteks käivad patrullid võimalusel läbi RMK puhkealadelt ja randadest," ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuur korrakaitsebüroo juht Valdo Põder reedel BNS-ile.

"Märgates ohtlikku tegevust, olgu selleks metsas suitsetamine või alkohijoobes inimesed veekogu ääres, vestlevad politseinikud inimestega ja juhivad nende tähelepanu ohtudele," lisas Põder.

Ka hakkavad päästeamet ning politsei- ja piirivalveamet koos ujumis- ja lõkkekohtades patrullima, teatas päästeamet. Tegemist on esimese sellise ühisaktsiooniga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: ERR/BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: