Gruusia mälestas sõjas hukkunuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gruusia pealinnas mälestati kümme aastat tagasi alanud sõda hoone juures, mis oli varem Vene Föderatsiooni saatkond Thbilisis.

Inimesed nõudsid rahvusvaheliselt üldsuselt tähelepanu külmutatud konfliktile, mille pärast on endiselt 20 protsenti Gruusiast okupeeritud.

President Giorgi Margvelašvili asetas sõjas hukkunutele pärja, öeldes, et Gruusia ei unusta rünnakut, kuid töötab praegu selle nimel, et riigil oleks rohkem sõpru ja selgem nägemus, kuidas euroopalikku riiki üles ehitada.

"Kümme aastat on möödas traagilisest sõjast Venemaaga. Tahan sõpradele kogu maailmas meelde tuletada, et see polnud esimene rünnak Gruusia vastu. 1990. aastatel, kohe kui Gruusia iseseisvuse taastas, karistati Gruusiat vabaduse armastuse eest kahe hübriidsõjaga okupeeritud territooriumitel. 2008. aastal oli veel üks pahatahtlik rünnak minu riigi vastu. Kuid iga aasta edasi viib meid lähemale minu riigi ühendamisele ja suveräänsusele," ütles president oma mälestuskõnes.

Sõda Gruusiaga mälestati ka Lõuna-Osseetias Tshinvalis. Venemaa telekanali teatel avati Tshinvalis mälestusmärk Vene rahuvalvajatele, kes hukkusid rahuvalvebaasis. Õhtul mälestati hukkunud sõdureid ja tsiviilisikuid, keda telekanali väitel oli sadu. Sõja järel tunnustas Moskva Lõuna-Osseetiat iseseisva riigina, kuid peab seda regiooni ise ülal.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: