Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Hiina vastab USA imporditollile 25-protsendise tollimaksuga

Hiina õlifirma hakkas hiljuti kasutama USA sojaubade asemel Brasiilia omi, pärast Hiina kehtestatud imporditolle USA importkaupadele.
Hiina õlifirma hakkas hiljuti kasutama USA sojaubade asemel Brasiilia omi, pärast Hiina kehtestatud imporditolle USA importkaupadele. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Hiina teatas kolmapäeval, et vastab USA viimati kehtestatud imporditollile ja kehtestab USA kaupadele 25-protsendilise vastumaksu 16 miljardi dollari väärtuses.

Hiina kaubandusministeerium teatas, et 25-protsendiline tollimaks hõlmab 333 kaubaliiki, sealhulgas suuri sõiduautosid ja mootorrataid, aga ka erinevaid kütuseid ja kiudoptilisi kaableid. Samuti seab Hiina tollimaksu kivisöele, rasvale, vaseliinile, asfaldile, plastiktoodetele ja ümbertöödeldud materjalidele, kirjutab CNBC.

Otsus tuli vastusammuna USA teisipäevasele otsusele kehtestada alates 23. augustist Hiina kaupadele 25-protsendine imporditoll 16 miljardi dollari väärtuses. Värske lisandus juba varem kehtestatud tariifidele tähendab kokku 50 miljardi euro väärtuses tollimaksu Hiina kaupadele.

President Donald Trump kirjutas juuli lõpus Twitteris, et Hiina käitub kaubanduses vaenulikult ja on meelega võtnud sihtmärgiks USA farmerid. Hiina kaubandusministeerium ütles jällegi, et peab vastama USA tõstetud imporditollidele, et kaitsta riigi au.

Seni on Hiina vastanud USA igale tollimaksu tõstmise otsusele täpselt sama suure vastumaksuga.

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: