Tallinki poolaastakahjum süvenes 4,3 miljoni euroni

Tallinki laevadele pääseb autoga alates 9. maist sadama Kadrioru poolsest küljest.
Tallinki laevadele pääseb autoga alates 9. maist sadama Kadrioru poolsest küljest. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallink Grupi müügitulu langes esimesel poolaastal mullusega võrreldes 2,6 protsenti 439,6 miljonile eurole ja kahjum kasvas 79 protsenti 4,3 miljoni euroni.

Tallink Grupp avalikustas neljapäeval 2018. aasta esimese kuue kuu vahearuande, mille kohaselt vedas kontsern kuue kuu jooksul kokku 4,6 miljonit reisijat, mis on 0,8 protsenti ehk ligi 35 000 reisijat rohkem kui samal perioodil eelmisel aastal.

Kontserni kaubavedu jätkas perioodi jooksul jõudsat kasvutrendi ning 2018. aasta esimese kuue kuuga veeti kontserni kõikidel liinidel kokku 9,2 protsenti rohkem kaubaühikuid kui samal perioodil 2017. aastal.

"Tulemusi mõjutas olulisel määral kütuse maailmaturu hinna tõus võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Samuti asjaolu, et Tallinn-Helsingi liinil on toimunud Tallinna Sadama statistikale tuginedes teises kvartalis reisijate absoluutarvu vähenemine, milles Tallink suutis tänu tehtud investeeringutele küll reisijate arvu ja turuosa kasvatada, kuid mis on mõjutanud laiemat turukonkurentsi," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Nõgese sõnul mõjutavad kontserni tulemusi ka Eesti aktsiisimäärad, mis avaldavad Tallinki juhi arvates negatiivset mõju Eesti turismi- ja teenindavale sektorile tervikuna.

"Tänases maailmas, kus meie teenuse sihtriikides on alternatiivsed reisimise ja vaba aja veetmise valikuvõimalused üha suuremad, on Eesti atraktiivse sihtkohana hoidmisel igal aspektil oma mõju," lisas Nõgene.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: