EAS: Suurbritannia turul loodud suhteid tuleks hoida

Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumine tekitab ettevõtjate hulgas ebakindlust. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse EAS Ühendkuningriigi ekspordinõunik Heiki Pant soovitab aga ettevõtetel olla rahulik ja mitte uisapäisa tegutsema hakata.

Ettevõtte Pentamet müügijuht Martin Kruusma ütles "Aktuaalse kaamera" vahendusel, et kui nüüd kehtestatakse tollimaksud, siis nende ulatus ei ole teada. "Antud juhul see vähendab meie konkurentsivõimet Inglismaa turul," ütles Kruusma.

Aleksander Bankiir ETS logistikast soovitas hakata otsima alternatiivtooteid. "Minu soovitus logistikaettevõtte juhina, inimesena, kes põllul on, ja näeb edasi-tagasi liikumist kaupade näol, on kiirelt leida endale alternatiivtoode, igaks juhuks kui peaks tulema hard brexit," ütles Bankiir.

EAS-i ekspordinõunik Ühendkuningriigis Heiki Pant ütles, et Briti turg on keeruline turg. "Sinna on sisse pääseda väga keeruline. Kui suhted on loodud, siis tuleb neil igal juhul hoida, õlitada jätkuvalt. Ja kui tarnitakse, Briti turule, siis tuleb seda väärtust ikkagi hoida ja sellega tööd edasi teha ja kindlasti mitte pea kaelas joosta kuskile mujale nüüd otsima uusi tuuli," lausus Pant.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: