Jäämurdja Botnica saabub Kanada arktikast Eestisse varusid täiendama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Botnica Autor/allikas: AS Tallinna Sadam

Jäämurdja Botnica saabub esmaspäeva varahommikul Kanada arktikast tagasi Tallinnasse varusid täiendama ning meeskonda vahetama, et septembri alguses uuesti Kanadasse jääd murdma siirduda.

"Botnica põhiliseks tööks sel suvel on olnud suurte, üle 200 meetri pikkuste ja üle 30 meetri laiuste Panamax-tüüpi puistlastilaevade abistamine Baffini saare põhjaosa sadamatesse üle meetri paksuses jääs.

Selline töö on üsna keerukas, kuna lisaks jääväljadele triivib Botnica töörajoonis ka üsna palju suuri ja ohtlikke jäämägesid. Sellele tööle eelnes üsna põhjalik meeskonna väljaõpe, mis tagaks laeva ja meeskonna ohutu töö äärmuslikes tingimustes. Saime hästi hakkama ja Eesti meremehed tõestasid taaskord, et meie meremeeste professionaalne tase on väga kõrge," ütles TS Shippingu juhatuse esimees Ülo Eero

Tema kinnitusel on multifunktsionaalse jäämurdja Botnica suvetöö Kanada arktilistes vetes rauamaagi ekspordiprojekti juures eskort- ja jääseirelaevana läinud siiani väga hästi.

"Eestis vahetub Botnica meeskond, täiendame kütuse-ja toiduvarusid. Töö Kanadas Baffini saare juures on väljakutseid esitav ka seetõttu, et nii kaugel arktikas on võimatu leida nii kütust kui ka toitu ja enam vähem kõik tuleb võtta kaasa Euroopast. Läheduses pole ka ühtegi remondibaasi. Iga laeva päev Arktikas peab olema väga detailselt ja võimalikke riske arvestades planeeritud, et varudest jätkuks saabumiseni kodusadamasse," lisas Eero.

Kanadas oli esimesel jäämurdeperioodil Botnica meeskond 20-liikmeline. Kanada vetes oleku ajaks ja prahtija palvel võeti pardale mõned Kanada praktikandid-meremehed, et ka nemad Arktikilistes vetes laevatöö kogemuse saaksid.

Jäämurdja Botnica saabub Paljassaare sadamasse esmaspäeva hommikul orienteeruvalt kell 7 ja lahkub Kanada arktika suunas uuesti eeldatavasti juba teisipäeval.

AS-i Tallinna Sadam tütarettevõte OÜ TS Shipping allkirjastas lepingu Kanada firmaga Baffinland Iron Mines LP multifunktsionaalse jäämurdja Botnica prahtimiseks 2018. aasta suvehooajaks tänavu juunis ning laev asus Kanada poole teele 30. juunil. Botnica suvetöö Kanada projekti raames kestab oktoobri lõpuni.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: