Trumpi ametiaeg on USA relvatootjatele tõsise hoobi andnud ({{commentsTotal}})

Relvapood USA-s.
Relvapood USA-s. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

President Donald Trumpi ametiaeg on USA relvatootjatele tõsise hoobi andnud, sest ameeriklased, kes ei karda enam relvamüüki puudutavate reeglite karmistamist, ei näe enam vajadust nii palju ja nii ruttu endale uusi tulirelvi soetada.

USA president Donald Trump teatas käesoleva aasta mais Riikliku Tulirelvade Assotsiatsiooni (NRA) iga-aastasel konverentsil, et relvaomanikel pole tugevamat liitlast kui tema ja Vabariikliku Partei kontrolli all olev kongress. Statistika aga näitab, et relvatootjate jaoks pole tegu erilise õnnistusega, nendib Wall Street Journal.

Pärast Trumpi võitu 2016. aasta presidendivalimistel on tulirelvade müük märkimisväärselt langenud, eriti suures languses on olnud sõjaväe automaatrelva M16 tsiviilversiooni AR-15 müük. Langus on relvatootjate jaoks isegi nii masendav, et viimased on seda nimetanud "Trumpi languseks" ("Trump slump").

Olukorra põhjuseks on see, et relvatootjad on vahepealsetel aastatel koorinud kasumist selle pealt, et paljud relvaomanikud on Demokraatliku Partei võimu ajal kartnud, et relvakandmist- ja müüki puudutavaid reegleid muudetakse karmimaks ning seega on paljud ostnud tulirelvi igaks juhuks ehk "enne kui ära keelatakse".

Nähtust sobib hästi iseloomustama just eelpool mainitud AR-15. Tegemist on relvaga, mida on kasutanud mitmed massitulistajad, ning pärast massitulistamisi on nende relvade müük peaaegu alati tõusule pööranud. See ei tulene mitte sellest, et inimesed tahaksid massitulistamistest kuidagi eeskuju võtta, vaid eelkõige relvaentusiastide hirmust, et selle relva müümine võidakse ära keelata.

Trumpi võimulesaamise ja Kongressi vabariiklaste kontrolli all püsimise tõttu on aga tarbijate mure kadunud ning seega on nö hirmust motiveeritud turg ära kadunud.

Toimetaja: Laur Viirand



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: