Aaviksoo sõnul on vastutusvaldkonnad ülikoolide vahel paika loksunud ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ülikoolid alustasid reedel uut õppeaastat aktusega. Tallinna tehnikaülikooli rektori Jaak Aaviksoo sõnul on vastutusvaldkonnad ülikoolide vahel paigas.

TTÜ alustab sel sügisel 100-aastasena. Rektor Aaviksoo ütles, et ülikool peab hakkama saama digimaailmas samuti nagu Eesti riik ja selleks tuleb olla innovaatiline, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ülikoolide vahel vastutusvaldkondade jagamise kohta ütles Aaviksoo, et need on juba paika loksunud.

"Mõneti on kahetsusväärne, et see teema on jälle lauale tõstetud. Ma ei usu, et meil oleks vaja inseneride koolitust Tartusse ja arstiteaduskonda Tallinnasse. Kui igaüks jääb om ajaloolise traditsiooni juurde, siis tõuseb sellest kasu kõikidele," ütles Aaviksoo.

Tallinna ülikool tunneb uhkust 2000 tudengi üle ning küsib juurde uusi kaasvastutusvaldkondi.

"Näiteks infotehnoloogia - valdkond, kus on suur töötajate ja spetsialistide puudus. Tallinna ülikoolil on kindlasti väga palju pakkuda selles vallas," rääkis TLÜ rektor Tiit Land.

Viimastest aastatest on näiteks muusika- ja teatriakadeemiaga ühisõppekava muusikaõpetaja, kunstiakadeemiaga kunstiõpetaja väljaõppeks.

Sisekaitseakadeemia alustab õppeaastat paraadiga. Siseturvalisuse alast haridust omandab seal 937 õppijat. See ala on eriti populaarne vene noorte seas, kes moodustavad viiendiku, politsei erialal kolmandiku õppuritest. Paljud peavad alguses nägema vaeva eesti keele oskuse kallal.

Jõhvist pärit 1. kursuse kadett Leonid aga teab juba, mida tal pärast lõpetamist kodulinnas politseinikuna teha tuleb.

"Jõhvis on suur probleem /.../ noortega on probleem. /.../ Nad hakkavad suitsetama lapsepõlves. See ongi suur probleem ja narkootikumidega ka," ütles ta.

Sisekaitseakadeemia läheb üle uut tüüpi õppekavale, mis võimaldab liikuda siseturvalisuse süsteemis erinevatel ametikohtadel.

Integratsiooni kohta ütleb rektor Katri Raik aga sedasi: "Eks kõige paremad integreerimise viisid on ikkagi sport, armastus, sõjavägi ja seejärel tuleb ilmselt sisekaitseakadeemia."

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: