Uut kooliaastat alustas 150 000 õpilast ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

1. septembril alanud õppeaastal asub üldhariduskoolides õppima ligikaudu 150 800 õpilast. Pealinna koolides alustab uut õppeaastat 44 200 õpilast, neist umbes 4300 esimeses klassis. laupäeval oli esimene koolipäev mitmes Tallinna koolis. Tartus avati uus kooliaasta sõjakooli piduliku jalutuskäiguga.

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi põhikooli juhataja Alar Saar rääkis kooli avaaktusel, et esimesel koolipäeval on kõige ilusamad uhked ja õnnelikud emad, kelle lapsed lähevad esimesse klassi, kuid kõige tähtsamad on ikkagi kooliteed alustavad lapsed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esimese klassi lastele räägiti, et esimesest koolipäevast saavad alguse aastad, mida nad hiljem igatsema hakkavad. Seejärel tehti tutvust aabitsa ja esimese õpetaja, klassiruumi ja oma pinginaabriga. Õpetaja rääkis sõprusest ja üksteise hoidmisest ning sellest, et igale murele on olemas lahendus.

Õppeaasta algas täna ka Lääne-Virumaal Tapa gümnaasiumis, mis järgmisel kevadel tähistab oma 100. sünnipäeva. Rohkem kui pool tuhat kooli õpilast ja töötajat, nende seas 33 esimesse klassi minevat põnni, läksid laupäeval haridustempli juurde üheskoos Tapa keskväljakult.

Tapa gümnaasiumi direktori Elmu Koppelmanni sõnul on eelseisev õppeaasta eriline mitte ainult selle poolest, et tegu on juubeliaastaga ja et lähedalasuva väeosa vajadusi arvestades avati kaitseministeeriumi palvel kolmeaastase vaheaja järel taas mittestatsionaarne õpe.

"Kool peab kaasajastuma ja ühiskonnaga kaasa minema, midagi teha ei ole. Hoolimata vanusest ootavad meie noored selle hariduse juures muutusi. Mõttemaailma muutmine, see saab olema põhiline - see pole kerge, kuid me pingutame ja proovime, et seda parandada," ütles Koppelmann.

Väike-Pakri saar sai sellest sügisest endale õpetaja. Saarel on kaks õpilast - vennad Jasser ja Gregor, kes on Harju Ristil asuva kooli õpilased, kuid tahaks koolitarkust omandada oma saarel. Neid läheb õpetama Marge Eenpuu, kes täna esimest korda nägi oma uut klassiruumi ja elamist.

Jasser ja Gregor on tegelikult Risti Kooli esimese ja teise klassi õpilased. Nad ainult elavad ja õpivad sellest sügisest Väike-Pakril tänu õpetaja Margele. Kellel on leping üheks aastaks. Kunagi peaks poisid saama sõpradeks oma klassikaaslastega.

Risti Kool saab oktoobris 335 aastat vanaks. Pakri kogukond on veelgi vanem - siinsed teed on 600 aastat vanad.

 

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: