Sotsiaalministeerium ühtlustaks töötajate töötingimusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sotsiaalministeerium tutvustas enam kui 80 valdkonna spetsialistile kavatsust muuta töötingimused paindlikumaks.

Muudatused hõlmavad näiteks kaugtööd ja seda, et kui inimene töötab kodus, siis kes vastutab seal töö ajal juhtunud õnnetuse eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ministeeriumi ettepanekul tuleks tööandja vastutust vähendada, aga samal ajal peaks tööandja olema kohustatud kodus töötavat inimest juhendama.

Juttu oli ka tööaja reguleerimisest ja tähtajaliste töölepingute sõlmimisest. Samuti niinimetatud miinimum-maksimum töölepingute võimaldamisest.

Ametiühingute keskliit aga tuletab meelde, et töötajate staatus tööturul on erinev ja ühetaolise süsteemi rakendamine nii näiteks IT-töötajale kui ka miinimumpalka teenivale kaubandustöötajale võib tuua kaasa negatiivseid tagajärgi.

"See on ka üks põhjus, miks me ütleme seda, et me peaks andma rohkem õigust seda sama paindlikkust juurutada sektorites. Kui IT-sektor leiab, et neil ei ole probleemi, et siis võib lubada seal ajutisi lepinguid ja muutuva tööajaga lepinguid. Kui on kaubanduses aga vajadus selle järgi, siis leitakse võimalus seda konkreetselt müüjale kohandada," ütles ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.

Sotsiaalministeeriumi asekantsler Sten Andreas Ehrlich ütles, et ministeerium ootab veel kirjalikku tagasisidet kõikidelt osapooltelt ."Me ootame, mida arvavad partnerid, seejärel võtame kõike tagasisidet arvesse. Kui tundub, et vajadus muudatuste järgi on olemas, siis me koostame eelnõu ja aruatme läbi partneritega," rääkis Ehrlich.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: