Taavi Rõivas kandideerib Euroopa Parlamendi valimistel

Taavi Rõivas.
Taavi Rõivas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Endine peaminister, Reformierakonna juhatuse liige Taavi Rõivas ütles, et suure tõenäosusega kandideerib ta Euroopa Parlamendi valimistel.

"Väga suure tõenäosusega kavatsen ma europarlamenti kandideerida. Ma leian, et selleks, et ühe väikeriigi hääl Euroopas kõlaks peame me europarlamenti saatma võimalikult tugeva esindatuse," ütles Rõivas ERR-ile.

"Ma usun, et neid inimesi, keda Euroopa liidrite poolt hästi tuntakse, liiga palju Eestis ei ole. Ma usun, et mul on vajalik kogemus ja tutvuste võrgustik olemas, et Eestit seal hästi esindada," lisas ta.

Kolmapäeval teatas Euroopa Komisjoni asepresident ja digivolinik Andrus Ansip, et kandideerib ilmselt Euroopa Parlamendi valimistel ning sooviks samas ka jätkata Euroopa Komisjoni järgmise koosseisu liikmena.

Taavi Rõivase sõnul oleks Ansip kõige tõenäolisem Reformierakonna esinumber europarlamendi valimistel. "Andrus Ansip, sarnaselt minule, on kindlasti Euroopa Liidus väga hästi tuntud, ta on oma tööd volinikuna väga hästi teinud," lausus ta.

Rõivase sõnul toetab ta ka Ansipi volinikuna jätkamist.

Rõivas rääkis, et Reformierakonna ridades saab sel korral Euroopa Parlamenti kandideerida 14 inimest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: