Rõivas sooviks europarlamendi valimistel olla erakonna nimekirjas teine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Taavi Rõivas
Taavi Rõivas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Endine peaminister ja praegune riigikogu liige Taavi Rõivas sooviks olla Reformierakonna europarlamendi valimisnimekirjas teisel kohal.

ERR küsis Rõivaselt Reformierakonna valimisnimekirjast rääkides, kas ta sooviks olla tõenäolise esinumbri Andrus Ansipi järel teisel kohal. "Loomulikult. Ma arvan, et see on ka erakonna valimistulemuse seisukohalt kõige mõistlikum," ütles Rõivas reedel ERR-ile.

Delfi avaldas reedel uudise, mille järgi on Rõivas nimekirjas alles viiendal kohal.

Delfi avaldatud Reformierakonna liikmete sisehääletusel valitud pingerida:

1. Andrus Ansip

2. Urmas Paet

3. Hanno Pevkur

4. Maris Lauri

5. Taavi Rõivas

"See on üsna suures ulatuses fake news. Europarlamendi valimisnimekirja sellist hääletust liikmete poolt, mis oleks reastanud kedagi mingis järjekorras, ei ole olnud," kommenteeris Rõivas ERR-ile Delfi artiklit.

Reformierakonna peasekretär ja nimekirjatoimkonna esimees Erkki Keldo ütles ERR-ile, et pingereas esitatud nimed on õiged, aga pingerida kui sellist ei eksisteeri.

"Tegemist oli Reformierakonna sisevalimistega, kus otsustati, kes on need kandidaadid, kes pääsevad meie nimekirjas europarlamenti kandideerima. Tegemist ei olnud pingerea või järjestusega, vaid see on lihtsalt info, kes on need üheksa kandidaati, kes pääsevad kandideerima," selgitas Keldo.

"Nimekirjatoimkond reastab need kandidaadid vastavalt oma nägemusele. Seejärel vaatab juhatus nimekirja üle ja saadab üldkogule kinnitamiseks," rääkis ta veel.

Keldo ei olnud nõus ütlema, kes on ülejäänud neli nime, kes europarlamenti kandideerida saavad.

Mõneti sarnane olukord tabas Rõivast ka Reformierakonna riigikogu valimiste nimekirja koostamisel, kui mees kuulutas ise avalikult, et temast saab erakonna esinumber Tallinna Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita valimisringkonnas, kuid lõpuks suunati Rõivas hoopis kandideerima Eesti väikseimasse valimisringkonda Lääne-Virumaal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: