Kunda Nordic Tsement müüb Kunda sadama

Foto: Sander Ilvest/Eesti Meedia/SCANPIX

HeidelbergCement Groupi kuuluv Kunda Nordic Tsement AS ning Baltic Maritime Logistics Groupi kuuluv Kunda Sadam AS sõlmisid võlaõigusliku müügilepingu Kunda sadama kui eraldiseisva majandusüksuse võõrandamiseks.

Kunda sadama müük on osa HeidelbergCementi strateegiast keskenduda oma põhitegevusele. Tehing on planeeritud lõpule viia selle aasta viimases kvartalis, teatas Kunda Nordic.

"Tehingu hind on konfidentsiaalne. Kui sellega seotud protsessid lõpule jõuavad, siis anname sellest kindlasti teada," ütles Kunda Sadam AS-i juhatuse liige Daimar Truija BNS-ile. Ta lisas, et Baltic Maritime Logistics AS on alati olnud huvitatud logistika suunas arenemisest nii Eestis kui ka Baltikumis ning see on ettevõtte hinnangul hea võimalus seda teha.

Kunda Nordic Tsement AS-i poolt 1994. aastal ehitatud Kunda sadam on üks seitsmest aastas üle miljoni tonni kaupu käitlevast Eesti sadamast, olles viiel viimasel aastal käidelnud 1,4-1,8 miljonit tonni puiste-, sega- ja vedellasti.

HeidelbergCement Group on 1873. aastal asutatud maailma üks juhtivaid ehitusmaterjalide tootjaid, mille ettevõtted tegutsevad 60 riigis. Kontserni mullune müügitulu oli 17,3 miljardit eurot.

Baltic Maritime Logistics Group AS on 2000. aastal asutatud kontsern, mis koondab kümnes riigis erinevaid logistikavaldkonna ettevõtteid. Kontserni 2017. aasta müügitulu oli 143 miljonit eurot.

BMLG omanikud on läbi ettevõtete 43,5 protsendiga Tarmo Nurmetalo, võrdselt 21,75 protsendiga Karin Nurmetalo ja Ants Ratas ning 12,99 protsendiga Andres Vahi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: