Merkel: Saksa sõdurid seisavad Leedus silmitsi Vene hübriidsõjaga

Peaminister Jüri Ratas kohtus Vilniuses Angela Merkeliga
Peaminister Jüri Ratas kohtus Vilniuses Angela Merkeliga Autor/allikas: Triin Oppi/Riigikantselei

Saksamaa suurendab sõjaväe kübervõimekust, et vastata Venemaa hübriidsõjale, mille sihtmärgiks on NATO idatiivale paigutatud Saksa sõdurid, ütles kantsler Angela Merkel reedel Leedut külastades.

"Siin seisate te silmitsi ka olukorraga, mis on samuti osa Venemaa sõjalisest doktriinist: hübriidsõja ideega," ütles Merkel Leedus Saksa sõduritele.

NATO riigid on süüdistanud Venemaad hübriidsõja tehnika, seal hulgas õõnestamise, propaganda ja küberrünnakute kasutamises, et nõrgestada Läänt, ilma et sellele järgneks NATO sõjaline vastus.

Venemaa eitab seda ning süüdistab omakorda NATO-t võidurelvastumise provotseerimises.

"Me ei ole hübriidsõjaga väga harjunud. Siin saab seda väga spetsiifilisel moel kogeda," sõnas Merkel, kuid ei täpsustanud, mida ta silmas peab.

"Ega me siis ilmaasjata ei loonud Saksamaal sõjaväe koosseisu spetsiaalset küberüksust, et selles valdkonnas võimekust suurendada," sõnas kantsler.

Saksamaa viis eelmisel aastal NATO rahvusvahelise pataljoni koosseisus Leetu 500 sõdurit. Varsti pärast saabumist hakkas ringlema valeks osutunud uudis, milles süüdistati Saksa sõdureid ühe tüdruku vägistamises. Meedia teatel võttis Moskva sihikule NATO sõdurite mobiiltelefonid.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: