USA kaitseminister Mattis tõrjus kuulujutte ametist lahkumisest

James Mattis.
James Mattis. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA kaitseminister James Mattis tõrjus teisipäeval kuulujutte, et tema päevad kaitseministrina on loetud, sest tema suhted president Donald Trumpiga halvenevad.

Mattis reeglina ei aruta päevapoliitikat ega suhteid oma ülemusega, kuid veteranreporteri Bob Woodwardi uus raamat tõukas kahe mehe suhte rambivalgusesse.

Muu hulgas väidab Woodward, et Mattis asetab küsimärgi alla Trumpi otsuseid ning on võrrelnud Trumpi arusaamisvõimet 10- või 11-aastase lapse omaga.

Laupäeval avaldas leht New York Times praegustele ja endistele USA ametnikele tuginedes loo, milles jäeti mulje, et Mattise tulevik kaitseministrina on kahtluse all, sest Trump üritab ümbritseda end inimestega, kes on talle truud ja tema seisukohtadega nõus.

"Küll see varsti vaibub ning inimestel, kes selle kuulujutu käima lükkasid, lubatakse kirjutada ka järgmine kuulujutt. Selline see linn on," ütles Mattis Pentagonis ajakirjanikele.

"Säilitage nendes asjades huumorisoon," lisas ta.

Mattis eitas Woodwardiga vestlemist ning ütles, et pole kunagi võrrelnud Trumpi lapsega.

"Ma ei võtaks seda üldse tõsiselt," ütles Mattis. "See on nagu suurem osa asju selles linnas. Keegi mõtleb välja pealkirja, siis tehakse kõne tavaliselt jutukatele inimestele, leitakse paar asja mida sinna sisse panna, siis lisatakse kuulujutt, siis hakkab keegi teises ranniku otsas sama asja kirjutama ja ühtäkki ongi lugu koos."

Mattis lisas, et ta ei kavatse ametit maha panna. "Loomulikult ma ei mõtle lahkumisele. Ma armastan siin olemist," ütles ta. "Mõtlen siin erru jääda, leida omale koht Potomaci (jõe) ääres."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: