Eluaseme hinnaindeks tõusis aastaga 7,4 protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eluaseme hinnaindeksi muutus
Eluaseme hinnaindeksi muutus Autor/allikas: Statistikaamet

Eluaseme hinnaindeks tõusis võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 7,4 protsenti, teatas statistikaamet.

2017. aasta teise kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 8,7 protsenti ja majade hinnad 4,1 protsenti. Tallinna korterite hinnad tõusid 9,9 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga kuus protsenti ning ülejäänud Eestis 7,5 protsenti.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid korterite hinnad kaks protsenti ning majade hinnad langesid 1,2 protsenti. Võrreldes tänavuse aasta esimese kvartaliga tõusid korterite hinnad Tallinnas 2,3 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 0,3 protsenti ning ülejäänud Eestis 4,4 protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi langus oli teises kvartalis võrreldes esimese kvartaliga -0,3 protsenti. Võrreldes 2017. aasta teise kvartaliga tõusis see aga 11,3 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: