Eluaseme hinnaindeks jätkas kiiret tõusu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Uusehitised Tallinnas.
Uusehitised Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eluaseme hinnaindeksi muutus oli esimeses kvartalis võrreldes eelmise aastaga 5,9 protsenti, teatas statistikaamet. Eelmise kvartaliga võrreldes oli eluaseme hinnaindeksi muutus 1,7 protsenti.

Aasta võrdluses on eluaseme hinnaindeks näidanud kasvutrendi viimased üheksa aastat. 

2018. aasta esimese kvartaliga võrreldes on korterite hinnad tõusnud 4,9 protsenti ja majade hinnad 8,4 protsenti. Tallinna korterite hinnad tõusid 4,1 protsenti, Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga neli protsenti ning ülejäänud Eestis 12 protsenti.

Võrreldes 2018. aasta neljanda kvartaliga tõusid korterite hinnad 1,1 protsenti ning majade hinnad 3,1 protsenti. Eelmise kvartaliga võrreldes langesid korterite hinnad Tallinnas 0,3 protsenti, kuid tõusid Tallinnaga külgnevates piirkondades koos Tartu ja Pärnuga 3,8 protsenti ning ülejäänud Eestis kolm protsenti.

Eluaseme hinnaindeks näitab kodumajapidamiste poolt eluaseme soetamiseks tehtud tehingute ruutmeetrihindade muutust. Eluaseme hinnaindeks arvutatakse korterite ja majade (ühepereelamud, paarismajad ja ridaelamud) kohta.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeksi muutus oli võrreldes 2018. aasta neljanda kvartaliga 3,5 protsenti ja võrreldes esimese kvartaliga 3,3 protsenti.

Omaniku kasutuses oleva eluaseme hinnaindeks iseloomustab kodumajapidamiste seisukohast uute eluasemete soetamise ning eluaseme soetaja ja kasutajana tehtavate muude kulutuste hindade muutust. Indeks koosneb neljast osast: eluaseme soetus, muud eluaseme soetusega seotud teenused, eluaseme kapitaalremont ja eluaseme kindlustus.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: