Omanik plaanib Kadriorus varisenud ajaloolise hoone koopiana taastada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Kadriorus aadressil Narva mnt 96 aastaid lagunenud ja tänavu suvel osaliselt kokku varisenud hoone omanik Brem Kinnisvarahooldus kavatseb niipea, kui linnavalitsuselt on vajalikud kooskõlastused saadud, selle koopiana taastada.

Arhitekt Eugen Habermanni projekteeritud hoone aadressil Narva maantee 96 on kaetud grafitiga ning selle seisukord on armetu. Osa hoonest varises tänavu suvel sisse ning pärast seda on maja veelgi enam kössi vajunud.

OÜ Brem Kinnisvarahooldus juhatuse liige Risto Mägi ütles ERR-ile, et nad soovisid ehitust alustada 2016. aasta märtsis, kuid juba kaks aastat pendeldab projekt linna asutuste vahel ja bürokraatia on olnud tohutu.

"Täna on miinus kogu süsteemis see, et linn ei taga kiiret menetlust ega anna lube, aga omanik vastutab," ütles Mägi.

Ta lisas, et omanik on pidanud pidevalt tegelema sellega, et inimesi lagunenud hoonetest eemal hoida, parandada maja ümbritsevat aeda jne. Samas sõnas Mägi, et tänu praegusele abilinnapeale Andrei Novikovile on asjad hakanud edenema.

"Kui väga hästi läheb, siis lähinädalatel saame ehitusloa," sõnas Mägi.

Kui dokumendid korda saadakse ja kõik muud tingimused sobivad, ehitatakse maja tema sõnul põhimõtteliselt koopiana üles. Projekt puudutab kaht maja, lisaks sissevarisenud hoonele ka kõrvalmaja, mille lammutamine ei ole lubatud.

"Me tahaksime niipea, kui loa saame, koristada ära, teha platsi puhtaks ja ilusaks," kinnitas omaniku esindaja.

11. septembril ütles Tallinna linnapea Taavi Aas linnavolikogu liikme Jaak Juske arupärimisele vastates, et Narva mnt 96 hoonete kompleksi taastamis-, restaureerimis- ja ümber- ning juurdeehituse ehitusprojekti menetlus on lõpusirgel ning kui päästeamet ja Põhja päästekeskus ehitusprojekti heaks kiidavad, on ehitusloa väljastamine lähipäevade küsimus. Praeguseks ei ole luba siiski veel antud.

Tallinna linnaplaneerimisameti ehitusosakonna juhataja Helvi Korgi sõnul vaatas päästeameti Põhja päästekeskus ehitusprojekti 16. septembril läbi ning hetkel on ehitusprojekt tagastatud mõningate tehniliste märkuste täitmiseks.

"Omaniku esindaja on andnud teada, et parandatud ehitusprojekt esitatakse Tallinna linnaplaneerimise ametile hiljemalt 25. septembril.2018," sõnas Kork.

Tänavu märtsis keeldus linnaplaneerimisamet väljastamast Brem Kinnisvarahooldusele projekteerimistingimusi, et laiendada hoonet üle 33 protsendi selle esialgsest mahust. Toona põhjendas ameti detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen keeldumist sellega, et kuna kavas oli alles jätta vaid olemasoleva hoone kelder, siis eeldaks see taotlust hoopis uue hoone püstitamiseks, mitte laiendamiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: