Kadriorus aastaid lagunenud ajalooline maja varises osaliselt kokku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinnas Kadriorus Musta Luige ja Hiina saatkonna vahel asuvast ajaloolisest hoonest osa on nüüdseks sisse varisenud ning Tallinna linnaplaneerimise amet ei oska veel öelda, mis majast edasi saab.

Kui puud on raagus, paisab arhitekt Eugen Habermanni projekteeritud hoone armetu seisukord tänaval liiklejale hästi silma. Kinnilöödud akendega ja grafitiga kaetud majal aadressil Narva maantee 96 on korduvalt põlenud ning nüüdseks on sisse varisenud ka osa katusest ja teisest korrusest.

20. sajandi alguses ehitatud hoone omanik on Jana Tool ning ehitisregistri andmetel ei ole maja kasutuses. Internetiavarustest võib leida aegunud kuulutusi, kus maja on üheeurose üürihinnaga arendusprojektina rendile pakutud.

Tänavu veebruaris esitas OÜ Brem Kinnisvarahooldus linnaplaneerimise ametile taotluse, mille kohaselt soovib hoonet laiendada üle 33 protsendi selle esialgsest mahust. Taotluse järgi soovitakse esialgne hoone suures osas lammutada, nii et säiliks vaid osa keldrist ning püstitada selle asemele uus.

Linnaplaneerimise amet keeldus aga projekteerimistingimusi väljastamast. 29. märtsil Bremile saadetud vastuses põhjendas ameti detailplaneeringute teenistuse direktor Arvo Rikkinen keeldumist sellega, et kuna kavas on alles jätta vaid olemasoleva hoone kelder, siis eeldaks see taotlust hoopis uue hoone püstitamiseks, mitte laiendamiseks.

Linnaplaneerimise ameti ehitusosakonna juhataja Helvi Kork vastas ERR-i küsimusele, mis majast edasi saab, kas seda on üldse veel võimalik restaureerida ning kas linn on omanikuga suhelnud, napisõnaliselt.

"Narva mnt 96 hoonetekompleksi taastamise, restaureerimise ja ümber- ning juurdeehituse ehitusprojekt on Tallinna linnaplaneerimise ametis menetluses. Menetlus on hetkel pooleli. Ehitusprojektiga kavandatava lõplik lahendus selgub menetluse käigus," sõnas Kork.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: