Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Barcelonas toimusid iseseisvuslaste ja politsei kokkupõrked

Barcelonas toimunud iseseisvuslaste meeleavaldusel läks kokkupõrge politseinikega vägivaldseks.

Vägivald puhkes, kui iseseisvuslased ründasid värvipadrunitega hispaaniameelsete meeleavaldust ning politsei üritas kaht meeleavaldust eraldada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Iseseisvuslaste meeleavaldusi on Barcelonas ning mujalgi Kataloonias olnud viimasetel päevadel palju ja neid tuleb veel, sest esmaspäeval saab aasta Kataloonia iseseisvuse väljakuulutamisest.

Nagu arvata oligi, ei järgnenud deklaratsioonile tegelikku iseseisvust, ent Kataloonia riikluse pooldajad pole lootust kaotanud.

"Me vajame endiselt toetust Euroopa tasemel. Ma arvan, et pagulusse sunnitud inimesed, eriti Charles Puigdemont, teevad väga head tööd
ja ma arvan, et sammsammult me iseseisvuse ka saavutame. See ei juhtu muidugi homme. Ma tean, et mõnikord tunneme me end lööduna ja arvame, et meid on reedetud, kuid ma arvan, et asjad lähevad lõpuks hästi," ütles iseseisvusmeelne meeleavaldaja Elena Vivanco.

Kui iseseisvuslaste rongkäik kohtus Barcelona kesklinnas endale Kataloonia politseinikega võrdset palka nõudvate Hispaania föderaalpolitseinike ja nende toetajatega, ei õnnestunud füüsilist vägivalda enam ära hoida.

"See on meie toetus kolleegidele, kes tulid Katalooniasse aasta eest ja me ei taha kedagi provotseerida," ütles Hispaania politseinike ametiühingu pressiesindaja Natan Espinosa.

Iseseisvuslaste sõnul pole keskvalitsuse saadetud politseinikel mingit põhjust omavalitsusele alluvate korravalvuritega võrdset palka nõuda, selle asemel peaksid nad kogu Katalooniast võimalikult kiiresti jalga laskma. Eriti arvestades vägivalda, mida nad ise mullu iseseisvusreferendumil hääletajate kallal tarvitasid.

Barcelona linnapea Ada Colau manitseb inimesi rahumeelseks jääma ning mitte vägivallatsema, olgu nende poliitilised vaated millised tahes.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: