Peep Talving sai PERH-i ülemarstiks ({{commentsTotal}})

Peep Talving
Peep Talving Autor/allikas: Andres Tennus, Tartu ülikool

Põhja-Eesti Regionaalhaigla nõukogu kinnitas juhatuse esimehe Agris Peedu ettepanekul haigla juhatuse liikmeks-ülemarstiks professor dr Peep Talvingu.

"Peep Talvingu laialdane rahvusvaheline kogemus ning töö mitmetes haiglates annab talle unikaalse pagasi meie haigla arendamiseks haigla ülemarsti rollis," ütles Peedu, lisades, et regionaalhaigla saab Talvinguga endale väga tugeva ravitöö arendaja, kes panustab aktiivselt ka PERH-i tütarhaiglatesse ja Eesti tervishoiupoliitikasse tervikuna.

Talving alustab haigla juhatuse liikme-ülemarstina tööd 15. oktoobril. Tema vastutusvaldkondadeks on regionaalhaigla kliinilise tegevuse juhtimine, haigla õendusvaldkonna, apteegi ja palliatiivravikeskuse töö. Regionaalhaigla juhatus on kolmeliikmeline: Agris Peedu, Terje Peetso ja Peep Talving.

Regionaalhaigla senise ülemarsti dr Andrus Remmelgase juhatuse liikme leping lõppes tänavu 31. augustil. Juhatuse liikme-ülemarsti ametikohale toimus sisekonkurss. Remmelgas keskendub edaspidi reanimobiilivaldkonna arendamisele, väikesaarte projektile ja kliinilise koostöö arendamisele võrgustunud haiglatega.

Talving on alates 2013. aastast regionaalhaigla erakorralise kirurgia keskuse juhataja ja Tartu Ülikooli Kliinikumi arst-konsultant. Kogenud kirurgi ja eriala edendajana on tema fookus regionaalhaiglas olnud lisaks erakorralise kirurgia arendamisele ja haigete ravile ka teadustöö, residentide-tudengite õpetamine ja projektide juhtimine.

Talving alustas arstiteaduse õpinguid Tartu Ülikoolis ning jätkas Rootsis Karolinska Instituudis. Seejärel viis töö ta New Yorki Bronx Municipal Hospitali ning Groote Schuur Hospitali Kaplinnas Lõuna-Aafrikas. Talving kaitses doktorikraadi Karolinska Instituudis 2006. aastal, tegi Kaplinnas traumakirurgia profileeritud koolituse ja töötas Karolinska ülikoolihaigla erakorralise kirurgia keskuses kuni 2008. aastani.

Enne Eestisse naasmist 2013. aastal töötas dr Talving Los Angelese maakonna ja Lõuna-Kalifornia Ülikooli haigla traumakirurgide meeskonnas traumakirurgi ja õppejõuna.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: