Nortal ostis USA-s pilvetehnoloogia ettevõtte Dev9 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Dev9 koduleht
Dev9 koduleht Autor/allikas: dev9.com

Tarkvara- ja ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal laiendas tegevust USA-s, ostes tunnustatud pilveteenustele spetsialiseerunud tarkvara- ja konsultatsiooniettevõtte Dev9.

Nortal LLC presidendi ja grupi juhatuse liikme Oleg Shvaikovsky sõnul on Dev9 USA kontekstis küll võrdlemisi väike ettevõte, kuid suure potentsiaaliga tipptegija pilveteenuste ja suurandmete vallas.

"Näeme kasvupotentsiaali USA-s nii Dev9 põhiäris ehk pilveteenustes kui ka selle kombineerimises meie teiste olemasolevate teenustega ning pikaajalise kogemusega digitaalsete teenuste arendamisel ja keeruliste, laia mõjuga reformide läbiviimisel nii Euroopas kui ka Lähis-Idas," lisas Shvaikovsky.

Dev9-i klientide hulka kuuluvad mõned maailma tuntuimad ettevõtted tehnoloogia, meedia ja meelelahutuse, jaekaubanduse, turismitööstuse, tervishoiu ja telekommunikatsiooni valdkonnas.

"Tegu on Fortune 500 listi ettevõtetega, kellega koostöö on tõeline kvaliteedimärk," lisas Shvaikovsky.

Pilveteenused on Shvaikovsky sõnul suure tulevikupotentsiaaliga ning üha kasvava tähtsusega erinevates valdkondades, mängides olulist rolli nii asjade interneti (IoT), virtuaalreaalsuse kui ka tehisintellekti arengus.

Nortal ja Dev9 liidavad oma praeguse juhatuse ja tiimid USA-s. Dev9 juhatuse esimees Matt Munson jääb juhtima Dev9 tiimi Nortal Groupi koosseisus.

Dev9-s töötab pisut üle 70 inimese, mis tähendab, et Nortal Groupi töötajate arv kasvab ühinemise järgselt enam kui 800 inimeseni.

Tehingu finantseerimiseks viis Nortal Balti riikides ning Soomes läbi võlakirjaemissiooni, kus osalesid olulisel määral ka Swedbanki ja SEB pensionifondid.

Oleg Shvaikovsky. Autor: Nortal

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: