Haigekassa lepingust ilma jäänud silmakliinik koondab kümme töötajat

Haigekassa eriarstiabi hankes lepingust ilma jäänud Silmalaser plaanib koondada umbes kümme töötajat, rääkis silmakliiniku juhataja, silmaarst Kai Noor.

Silmalaser oli haigekassa lepingupartner 19 aastat ja lepingust ilmajäämine on asjad täiesti pea peale pööranud, rääkis Noor "Ringvaates".

Varem oli kliinikul aastas 20 000 haigekassas tasustatavat haigusjuhtu, nüüd aga null.

"Üsna keeruline on, kui sa oled teinud teatud arvutused ja aparatuuri investeeringud, pead teatud asjad ümber mõtlema ja ümber mängima. Meie puhul selline hea kollektiiv /.../ enam jätkata ei saa. 20-aastase kliiniku kokku töötamine võtab energiat, su hinge ja siis ühel hetkel on babahh," lasus Noor.

Ta lisas, et kliinikus töötab 30 inimest ja esialgu on plaanis umbes kümme neist koondada.

"See on tegelikult väga suur hulk, ma kõiki neid inimesi tean, oleme nad ise valinud ja ise koolitanud," sõnas silmaarst.

Tema sõnul on investeeringud aparaatidesse meditsiinis üsna suured ja on raske mõelda, et uued turuletulijad pakuksid sama kvaliteeti.

Eelmisel nädalal saatsid erialaarstid ja erakliinikud tervise- ja tööministrile kirja, kus nimetasid äsja lõppenud tervishoiuteenuse hanget totaalseks fiaskoks, sest suure tüki 46 miljoni euro suurusest ravimahust haukasid nende hinnangul riiulifirmad.

Sel teisipäeval tegid Lasnamäe, Pirita ja Viimsi meedikud pöördumise, kus nimetasid eriarstiabi konkurssi ebaõnnestunuks ja tegid haigekassale ettepaneku korraldada uus hange.

Haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ütles teisipäeval ETV saates "Esimene stuudio", et hange ei olnud täielik ebaõnnestumine ning kriitika on ülepingutatud. Lisaks rõhutas haigekassa esindaja, et kui partner oma lepingut ei täida, on haigekassal õigus see ära võtta ning vabanenud mahu kohta lisahange teha.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: