Ida-Tallinna keskhaigla võtab Medicumilt üle osad vastuvõtud

Tõnis Allik.
Tõnis Allik. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neljapäeval Ida-Tallinna keskhaigla ja haigekassa esindajatega tehtud kokkuleppe kohaselt võtab Ida-Tallinna keskhaigla 1. detsembrist Medicumilt üle kõrva-nina-kurguarsti ja günekoloogia haigekassa poolt tasustatud vastuvõttude pakkumise Medicumi ruumides Lasnamäel, teatas Medicumi tegevjuht Tõnis Allik pressiteates.

"Kuigi Medicumi jaoks on tegemist sisuliselt kahe eriala natsionaliseerimisega, olime erakorralise ja ajutise lahendusega nõus, sest meie jaoks on kõige olulisem tagada lasnamäelastele ka edaspidi kodulähedane eriarstiabi kättesaadavus ja aastakümneid hingega oma tööd teinud arstidele ja õdedele töökohad. Meil on hea meel, et Haigekassa lõpuks tunnistas lasnamäelaste vajadust ja õigust saada kodu lähedal ka eriarstiabi teenuseid. Tunnustame Ida-Tallinna keskhaigla mõistvat ja konstruktiivset käitumist lahendamaks kujunenud situatsiooni," rääkis Allik.

"Oleme siiski nördinud, et haigekassa ei soovinud teostada olukorra lahendamiseks lisahanget. Selle tulemusel sattus meie kliinik situatsiooni, kus eriarstiabi jätkumise ja jätkuva kättesaadavuse tagamiseks lasnamäelastele oleme sunnitud oma töötajatel paluma asuda tööle uue tööandja juurde. See kõik, arvestades, et korrati 2014. aastal tehtud vigu, tekitab küsitavusi eriarstiabi hanke sisulise läbimõelduse osas," lisas Allik.

"Usume siiski õigusriigi toimimisse ja valitsuse võimekusse leida pikaajaline ja jätkusuutlik lahendus, mis ei hävita juba aastakümneid hästi toiminud tervishoiuteenuse osutajaid," ütles Allik veel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: