Haigekassa hakkab eriarstiabi jaoks erasektorist partnereid otsima

Kevadel kuulutab haigekassa välja riigihanke, et leida erasektorist eriarstiabi, õenduse ja ennetuse lepingupartnereid, suurendamaks inimeste võimalusi arsti juurde pääseda.

Eriarstiabist lõviosa ehk 94 protsenti annavad suurhaiglad ehk haiglavõrgu arengukava haiglad, keda hange ei puuduta. Ülejäänud kuus protsenti eriarstiabist ostab haigekassa erakliinikutelt juurde ehk hankega otsib täiendavaid eriarstiabi teenuseosutajaid.

Raviasutused peavad hanke pakkumused esitama juuliks ja pakkumusi hinnatakse sügiseks. Uued eriarstiabi lepingud sõlmitakse edukate pakkujatega hiljemalt 2021. aasta alguses ja kehtima hakkavad need tuleva aasta oktoobris.

"Selline hankepakkumuste hindamise ja lepingute sõlmimise ajakava annab meile ja meie partneritele piisavalt aega, et võimalikud  soovid ja väljakutsed oleksid enne uut lepinguperioodi lahendatud ja teenused inimestele kättesaadavad," ütles haigekassa partnersuhtluse osakonna juht Marko Tähnas.

Seekord sõlmitakse lepingud viieks aastaks.

Haigekassa alustas uue eriarstiabi hanke ettevalmistamist juba 2019. aasta märtsis ning läbirääkimistes osalesid Eesti eratervishoiuasutuste liit, Eesti haiglate liit kui ka sotsiaalministeerium. Tähnase sõnul ei ole hankekriteeriumide koostamisel kunagi nii palju osapooli kaasatud ja tagasisidet küsitud.

Haigekassa avaldab korraga kriteeriumid nii eriarstiabi, õendusabi kui ka ennetuse riigihanke kohta ning kõik teenuseosutajad saavad kriteeriumide osas kahe nädala vältel oma arvamust avaldada.

2018. aastal tekitas haigekassa korraldatud eriarstiabi riigihange erakliinikutes palju pahameelt ning tõi kaasa meedikute pöördumise, kus hanget ebaõnnestunuks nimetati. Võitjate väljakuulutamine, vaidlused ja lepingute sõlmimine viibisid ning eriarstilepingutest ilma jäänud erahaiglad pidid oma plaanid toona ümber tegema.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: