Haigekassa esindaja: eriarstiabi hange ei olnud täielik ebaõnnestumine

Marrko Tähnas (vasakult), saatejuht Andres Kuusk ja Jaanus Vool
Marrko Tähnas (vasakult), saatejuht Andres Kuusk ja Jaanus Vool "Esimeses stuudios". Autor/allikas: ERR

Haigekassa partnersuhtluse osakonna juhataja Marko Tähnas ütles ETV saates "Esimene stuudio", et mõnedes erakliinikutes suurt pahameelt tekitanud eriarstiabi hange ei olnud täielik ebaõnnestumine: osa asju läks hästi ja osa asju saab teha paremini.

Lasnamäe, Pirita ja Viimsi meedikud tegid teisipäeval pöördumise, kus nimetasid eriarstiabi konkurssi ebaõnnestunuks ja tegid haigekassale ettepaneku korraldada uus hange.

Tähnas rääkis saates, et haigekassa jaoks oli selline hange esmakordne kogemus, sest varem pole nad erakliinikutelt riigihanke kaudu teenust otsinud. "Ma ei arva, et see on täielik ebaõnnestumine. On kohti, mida saab paremini teha, on kohti, mis on hästi läinud, aga lisahanget Lasnamäele täna vaja ei ole," lausus ta.

Küsimusele, kes tekkinud segaduse eest vastutab, vastas Tähnas, et päris segaduseks ta seda ei nimetaks.

"Me saatsime lepingud välja reede hommikul, reede päeval ja ka reede õhtul. Reedese päeva jooksul said meie partnerid lepingud endale. Loomulikult, seal lepingutes on palju lehekülgi ja võtab natukene aega, et nendega tutvuda, allkiri alla panna ja meile tagasi saata. Meie suurim ootus muidugi on see, et ravitöö jätkuks," lausus ta.

Medicumi nõukogu liige Jaanus Vool märkis, et haigekassa pakkumine, nagu võiks patsiendid liikuda teistesse linnaosadesse või maakondadesse, ei ole võimalik. "Teistes maakondades on juba vähendatud eriarstiabi mahtu, teistes linnaosades on juba haiglates pikalt ette ära broneeritud ajad," sõnas ta.

Voolu hinnangul ei ole laia profiiliga kliinikud olnud haigekassa hankes edukad seepärast, et lepingutingimused on selgelt soosivad riiulikliinikute ehk ainult paberil eksisteerivate ettevõtete osas.

Tähnas pidas sellist kriitikat ülepingutatuks ja ütles, et ühtki riiulifirmat hankele ei tulnud, sest juba kvalifitseerimistingimustes oli sätestatud, et osaleda ei saanud varem tervishoiuteenuseid mitte osutanud firmad. Lisaks rõhutas haigekassa esindaja, et kui partner oma lepingut ei täida, on haigekassal õigus see ära võtta ning vabanenud mahu kohta lisahange teha.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: